اساسنامه مجمع عمومی دانشگاههای دنیا اسلام تصویب می گردد

به گزارش مجله روگذر، کریم نجفی برزگر در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به نشست اعضای مجمع عمومی دانشگاه های دنیا اسلام در دانشگاه پیغام نور گفت: شبکه دانشگاه های مجازی کشورهای اسلامی در ایران واقع شده است و با احتساب ایران 57 کشور عضو شبکه دانشگاه های مجازی دنیا اسلام هستند.

اساسنامه مجمع عمومی دانشگاههای دنیا اسلام تصویب می گردد

وی ادامه داد: اگر این دانشگاه ها بخواهند باهم همکاری نمایند به یک اساسنامه احتیاج دارند تا همکاری مشترک خود را در دنیا اسلام داشته باشند.

دبیر کل شبکه دانشگاه های مجازی دنیا اسلام اضافه نمود: بنابراین باتوجه به این مساله که اولین نشست مجمع عمومی دانشگاههای دنیا اسلام درایران برگزار گردیده، ما اساسنامه را آماده نموده و برای کشورهای عضو ارسال کردیم تا مطالعه نمایند، کشورها اساسنامه مذکور را مطالعه نموده و پیشنهادات خود را ارائه دادند و براساس آن اساسنامه تصویب شد.

وی ادامه داد: امروز این اساسنامه با حضور اعضاء مجمع عمومی دانشگاه های دنیا اسلام تصویب گردیده و براساس آن هیات اجرایی و برنامه های جاری تصویب خواهد شد.

به گزارش مهر، این مجمع نخستین مجمع شبکه دانشگاه های مجازی دنیا اسلام است که با توجه به گستره فعالیت این شبکه در 57 کشور عضو سازمان همکاری های اسلامی با محوریت علم و فناوری هوشمند بوده و فرصت تبادل دانش، تجربیات و انتقال تکنولوژی فناوری هوشمند در دنیا اسلام با برگزاری این مجمع و پس از تصویب اساسنامه عملا امکان پذیر می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 109

به "اساسنامه مجمع عمومی دانشگاههای دنیا اسلام تصویب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساسنامه مجمع عمومی دانشگاههای دنیا اسلام تصویب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید