اقدامات ضدکروناییِ شهردار پاریس، تجهیز ایستگاه ها به ژل و احتمال اجباری شدنِ ماسک

به گزارش مجله روگذر، شهردار پاریس اعلام نمود به محض برطرف محدودیت های قرنطینه در این شهر ورودی های تمام ایستگاه های اتوبوس و مترو به ژل های ضدعفونی کننده مجهز شده و شهروندان نیز برای استفاده از خدمات حمل و نقل عمومی در پاریس ملزم به استفاده از ماسک خواهند بود.

اقدامات ضدکروناییِ شهردار پاریس، تجهیز ایستگاه ها به ژل و احتمال اجباری شدنِ ماسک

از پروفایل اینستاگرام بهروز ازند دیدن نمایید.

به گزارش ایسنا، فرانسه قرار است از تاریخ 11 مه شروع به برطرف محدودیت های مقابله ای خود با کروناویروس کند و مدارس نیز از آن موقع بازگشایی خواهند شد اما هنوز در خصوص زمان شروع به کار مشاغلی مانند کافه ها و سینماها و میزان مجاز تردد مردم صحبتی نشده است.

شهردار پاریس اعلام نموده با توجه به کوشش پایتخت برای مهار شیوع کروناویروس، از زمان برطرف محدودیت های تردد و قرنطینه خانگی، ژل ضدعفونی نماینده به طور گسترده در تمامی استخرها، ورزشگاه های ورزشی، مراکز مراقبتی و همچنین خیابان ها و ایستگاه های حمل و نقل عمومی در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

در خصوص استفاده اجباری از ماسک در وسایل حمل و نقل عمومی نیز شهردار پاریس اعلام نموده رایزنی ها در حال اجرا بوده و به احتمال زیاد این موضوع با توجه به میزان شلوغی اجباری خواهد شد.

شهردار پاریس همچنین بیان کرد که استفاده از خودروهای شخصی بلافاصله پس از برطرف قرنطینه خانگی محدود خواهد بود و مردم ترجیحا باید از وسایل نقلیه عمومی یا دوچرخه برای تردد استفاده نمایند. این تصمیم به منظور کاهش آلودگی هوا که منجر به تشدید علائم ابتلا به کووید-19 می گردد، گرفته شده است.

این درحالیست که دولت امانوئل ماکرون با انتقاد نسبت به کمبود ماسک و کیت های تست روبه رو شده است. رئیس جمهوری فرانسه گفته است که تا یازدهم ماه مه این کشور قادر خواهد بود تا تمامی افراد مشکوک به کووید-19 را مورد تست قرار داده و ماسک های غیرپزشکی را در اختیار عموم قرار دهد.

بنا بر گزارش رویترز، فرانسه از تاریخ 17 مارس تحت قرنطینه خانگی قرار گرفته است. بعضی اقدامات به تدریج در پایتخت این کشور تشدید شده و مقامات، پاریسی ها را از انجام فعالیت های ورزشی در فضای باز مانند دویدن بین ساعت 10 صبح و 7 بعد از ظهر ممنوع نموده اند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 خرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1028

به "اقدامات ضدکروناییِ شهردار پاریس، تجهیز ایستگاه ها به ژل و احتمال اجباری شدنِ ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات ضدکروناییِ شهردار پاریس، تجهیز ایستگاه ها به ژل و احتمال اجباری شدنِ ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید