بیماران کرونایی دوباره کرونا می گیرند؟

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران/گیلان مدیرگروه پیشگیری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه رعایت قرنطینه و حفاظت فردی خاتمه کرونا را در دنیا رقم می زند، گفت: تا به امروز گزارشی مبنی بر ابتلای مجدد بیماران بهبودیافته کرونایی وجود نداشته است.

بیماران کرونایی دوباره کرونا می گیرند؟

حسن رخ شاد در گفت وگو با مجله روگذر، ضمن قدردانی از مشارکت خوب مردم گیلان در رعایت قرنطینه خانگی، اظهار کرد: از فروردین منحنی کرونا در گیلان رو به پایین است و روزهای سیاه اسفند را پشت سر گذاشتیم لذا داستان ماندن در خانه باید ادامه داشته باشد تا چرخه انتقال بیماری به صورت کامل قطع شود.

وی ویروس کرونا را مربوط به حیوانات دانست و اضافه نمود: تا به امروز هفت ویروس مشترک بین انسان و دام شناسایی شده است؛ البته ویروس سارس را ریشه کن کردیم و دانشمندان امیدوار هستند کووید - 19 به سرنوشت سارس دچار شود و در انسان از بین برود.

مدیرگروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های واگیردار و غیر واگیردار دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه رعایت قرنطینه و حفاظت فردی خاتمه کرونا را در دنیا رقم می زند، گفت: تا به امروز گزارشی مبنی بر ابتلای مجدد بیماران بهبودیافته کرونایی وجود نداشته است، اما این ویروس نوپدید است و اطلاعات ما تنها به چهار ماه گذشته باز می شود.

رخ شاد، ماهیت بیماری کووید - 19 را تنفسی دانست و مطرح نمود: این بیماری به وسیله ذرات تنفسی منتقل می شود و بعد از عطسه و سرفه چند ساعت در فضا باقی می ماند و سپس بر سطوح می نشیند. در این شرایط حفاظت فردی نقش مهم و پررنگی در عدم ابتلا به کرونا دارد.

وی ادامه داد: اگر به اندازه دو دوره کمون بیماری کووید - 19 مبتلای جدید نداشته باشیم، به معنی برطرف شدن کامل بیماری است و اگر مردم همچنان در خانه بمانند، قرنطینه به زودی برطرف خواهد شد.

مدیرگروه پیشگیری دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه درمان قطعی برای کرونا وجود ندارد، گفت: برای بهبود مبتلایان از داروی کلروکین استفاده می شود، اما این دارو درمان صد درصدی کرونا نیست و فقط برای بیماران سرپایی مورد استفاده قرار می گیرد.

رخ شاد، مبنای اطلاع رسانی دارویی درباره کرونا را سازمان بهداشت دنیای و وزارت بهداشت دانست و اضافه نمود: مردم به شایعات فضای مجازی درباره داروی کرونا توجه نکنند، زیرا هنوز دارویی کشف نشده، اما اگر مردم قرنطینه خانگی را جدی بگیرند، به زودی کرونا ریشه کن می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1010

به "بیماران کرونایی دوباره کرونا می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران کرونایی دوباره کرونا می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید