بیمار آمریکایی مبتلا به کرونا با داروی پیشنهادی دانشگاه کالیفرنیا بهبود یافت

به گزارش مجله روگذر، پزشکان دانشگاه کالیفرنیا از بهبود یک زن مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا با استفاده از داروی پیشنهادی شان خبر دادند.

بیمار آمریکایی مبتلا به کرونا با داروی پیشنهادی دانشگاه کالیفرنیا بهبود یافت

به گزارش مجله روگذر به نقل از مجله روگذر، پزشکان دانشگاه کالیفرنیا از بهبود یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا با استفاده از داروی رمدیسیویر (Remdesivir) خبر دادند. به گفته پزشکان شرایط عمومی این فرد 36 ساعت پس از دریافت این دارو رو به بهبود بوده است.

پزشکان می ترسیدند او از بیماری شبه آنفلوآنزا بمیرد، اما روز بعد از تجویز دارو از طریق تزریق قطره درون رگی شرایط او به طور مداوم بهبود یافته است.

این دارو پیش از این روی میمون های ماکایی آزمایش شده بود و نتیجه آزمایش نشان داد که بین مصرف دارو و افت میزان ویروس در خون رابطه خوبی وجود دارد. پزشکان امیدوارند این دارو روی بیمار مورد نظر هم نتیجه یکسانی داشته باشد. طبق بررسی های اجرا شده این زن هیچ سفری به خارج از کشور و مناطق آلوده نداشته است.

رمدیسویر که در ابتدا برای درمان آنفلوآنزا ساخته شده بود، بین درمان های کووید 19 که هم اکنون مورد آزمایش قرار گرفته اند به عنوان پیشرو معرفی می شود.

پزشکان این دانشگاه معتقدند مصرف داروهای غیرمرتبط با کووید 19 می تواند شرایط بیماران را بدتر کند. بنابراین بهتر است هرچه سریع تر این دارو برای درمان مبتلایان به کار گرفته شود.

کشورهایی مانند چین، ایتالیا و ایالات متحده از این دارو برای معالجه بیمارانی بهره می برند که شرایط جسمانی آن ها حاد است.

  • تلاش ها برای ساختن واکسن و دارو برای بیماری کورونا ادامه دارد | امیدبخش ترین گزینه ها کدامند؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 933

به "بیمار آمریکایی مبتلا به کرونا با داروی پیشنهادی دانشگاه کالیفرنیا بهبود یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمار آمریکایی مبتلا به کرونا با داروی پیشنهادی دانشگاه کالیفرنیا بهبود یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید