تدوین آیین نامه اجرایی مدارس در 8 فصل براساس سند تحول بنیادین

به گزارش مجله روگذر، تهران (پانا) - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش بیان نمود در فضای سند تحول بنیادین از مدرسه به اسم محل یادگیری های موثر نام برده شده که این محل درک و اصلاح موقعیت است.

تدوین آیین نامه اجرایی مدارس در 8 فصل براساس سند تحول بنیادین

محمود امانی تهرانی در گردهمایی مشترک اعضای شورای معاونان و مدیران کل آموزش و پرورش استان ها که از صبح امروز به میزبانی اردوگاه شهید باهنر درحال برگزاری است با موضوع تحلیلی بر آیین نامه اجرایی مدارس اظهار کرد: در فضای سند تحول بنیادین از مدرسه به اسم محل یادگیری های موثر نام برده شده که این محل درک و اصلاح موقعیت است آیین نامه اجرایی مدارس با این نگاه به مدرسه در فضای تازه شکل گرفته است.

امانی اشاره نمود: اگر ماموریت مدرسه را در سند تحول بنیادین تحلیل کنیم سند می گوید مدرسه باید بر تربیت رسمی و عمومی متمرکز باشد در دوره تربیت رسمی و عمومی مدرسه انتظارات زیادی بیان می گردد در حالی که مدرسه یک ماموریت اولیه دارد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اضافه نمود: براساس سند تحول بنیادین مدرسه باید بر شایستگی های پایه یادگیری، رشد متوازن در شایستگی های تربیتی در 6 ساحت و ماموریت های ویژه ملی متمرکز باشد.

وی با شرح این مسائل گفت: سند تحول بنیادین به مدیر مدرسه نگاه ویژه ای دارد مدیر، مخاطب بی واسطه سند تحول است. مدیر رکن ایجاد ارتباط موثر بین مدرسه، جامعه و حاکمیت، دارای صلاحیت و اختیار، کنشگر و مسئول در قبال کیفیت و اثربخشی است. با این نگاه آیین نامه اجرایی مدارس تدوین شده و نسخه امروز آن حاصل کار ملی ما است.

امانی با بیان اینکه آیین نامه اجرایی مدارس اجرای آزمایشی 3 ساله و 8 فصل دارد گفت: این آیین نامه یک درسنامه است که مفصل ترین مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش است و میخواهد صندلی مدرسه را ارتقا دهد، تمرکززدایی کند و مشارکت جویی را امکان پذیر کند.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش پیرامون چرخش های تحول آفرین در پی این آیین نامه اعلام کرد: چرخش هایی را در راستای سند تحول بنیادین برای این آیین نامه درنظر گرفتیم. ضروری است مدیران مدارس با این آیین نامه ارتباط برقرار نمایند برای آموزش این موضوع هم اقداماتی در شورا انجام خواهیم داد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1838

به "تدوین آیین نامه اجرایی مدارس در 8 فصل براساس سند تحول بنیادین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین آیین نامه اجرایی مدارس در 8 فصل براساس سند تحول بنیادین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید