تسهیلات مشاغل روستایی به نام روستایی و به کام دلال و شهرنشینان نباشد

به گزارش مجله روگذر، نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی گفت: نباید تسهیلات مشاغل روستایی با نام روستایی و به کام دلال و شهرنشینان باشد.

تسهیلات مشاغل روستایی به نام روستایی و به کام دلال و شهرنشینان نباشد

علی قربانی در گفت وگو با مجله روگذر، با اشاره به اعطای تسهیلات مشاغل روستایی به روستاییان اظهار کرد: باید پیگیری و نظارت های لازم بر اعطای این تسهیلات انجام گردد تا این تسهیلات فقط برای ایجاد اشتغال در روستاها و برای روستاییان صورت گیرد و انحرافات به حداقل برسد.

وی اضافه کرد: در گذشته تسهیلات این چنینی برای ایجاد شغل ایجاد گردیده است اما متاسفانه منجر به ایجاد اشتغال پایدار نگردیده است.

قربانی با تاکید بر اینکه در حین اعطای تسهیلات باید آموزش های لازم برای ایجاد اشتغال نیز انجام گردد، ادامه داد: در گذشته در قالب طرح های مختلف تسهیلات ارائه شد و افراد به دنبال ایجاد اشتغال بوده اند اما به علت اینکه آموزش و آگاهی لازم را در زمینه شغل مورد نظر نداشته اند منجر به ورشکستگی شد و شخص دریافت نماینده تسهیلات یکی از بدهکاران به بانک گردیده است.

وی اظهار کرد: از سوی دیگر باید یک پنجره واحد برای روستاییان دریافت نماینده تسهیلات مشاغل روستایی تشکیل گردد تا این افراد تمامی اقدامات و استعلامات مورد احتیاج را از طریق این پنجره پیگیری نمایند تا این افراد روانه اداره های مختلف نشوند.

به گفته نماینده مردم بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم در مجلس شورای اسلامی تاکنون مبلغ حدود 40 میلیارد تومان تسهیلات به روستاییان این استان از محل تسهیلات مشاغل روستایی پرداخت گردیده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 144

به "تسهیلات مشاغل روستایی به نام روستایی و به کام دلال و شهرنشینان نباشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات مشاغل روستایی به نام روستایی و به کام دلال و شهرنشینان نباشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید