ربانی: طرح ناقص جامعه جهانی برای افغانستان خواست بیشتر مردم را نادیده گرفته است

به گزارش مجله روگذر، رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان گفت که طرح جامعه جهانی برای ملت سازی در افغانستان نالقص است و در این طرح خواست بیشتر مردم افغانستان نادیده گرفته شده است.

ربانی: طرح ناقص جامعه جهانی برای افغانستان خواست بیشتر مردم را نادیده گرفته است

به گزارش دفتر منطقه ای مجله روگذر، صلاح الدین ربانی رهبر حزب جمعیت اسلامی افغانستان با اشاره به دولت این کشور گفت: کسانی که با پشتیبانی غرب به قدرت رسیده اند، منابع دولتی و دستگاه نظام را برای حذف سیاسی دیگران اختصاص داده اند.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد اجماع پیش از ورود به مذاکرات با طالبان هشدار داد که اگر گفت وگوهای بین الافغانی بدون طرف های اصلی و بدون اجماع آغاز شود چنین صلحی تحمیلی خواهد بود و از همان آغاز محکوم به شکست است.

به گزارش طلوع نیوز، ربانی همچنین طرح جامعه جهانی برای ملت سازی در افغانستان را غیرواقعی و ناقص خواند و اضافه نمود که در این طرح خواست بیشتر مردم افغانستان درباره ساختار نظام این کشور در نظر گرفته نشده و به همین دلیل افغانستان به بحران رفته است.

ربانی پس از توافق اشرف غنی و عبدالله برای ایجاد دولت مشارکتی و تقسیم قدرت تصریح کرده بود که این توافقنامه مآغازیت بخشی به نتیجه انتخاب تقلبی است و تاکید کرد که در این توافق شریک نیست.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1124

به "ربانی: طرح ناقص جامعه جهانی برای افغانستان خواست بیشتر مردم را نادیده گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربانی: طرح ناقص جامعه جهانی برای افغانستان خواست بیشتر مردم را نادیده گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید