ظریف: تجاوزگران و اشغالگران شکست را بپذیرند و افغانستان را ترک کنند

به گزارش مجله روگذر، وزیر امور خارجه کشورمان با هشدار در مورد سوءاستفاده بیگانگان از اوضاع کنونی افغانستان، خواستار خروج هرچه زودتر اشغالگران شکست خورده از خاک این کشور شد.

ظریف: تجاوزگران و اشغالگران شکست را بپذیرند و افغانستان را ترک کنند

به گزارش گروه بین الملل مجله روگذر، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه طی سخنانی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت جاری در افغانستان، در خصوص سوءاستفاده بیگانگان از این وضعیت با هدف ایجاد دور جدیدی از خونریزی در افغانستان هشدار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان شرح داد: جمهوری اسلامی ایران هشدار می دهد که بیگانگان و تجاوزگران ممکن است از وضعیت تازه در این کشور سوء استفاده کرده و دور جدیدی از کشتار و خونریزی در افغانستان به راه بیندازند.

ظریف افزود: از نظر ما تجاوزگران و اشغالگران باید شکست را بپذیرند و هر چه سریعتر افغانستان را ترک کنند.

وی شرح داد: جمهوری اسلامی ایران از همه طرفهای درگیر درخواست می کند که خویشتنداری پیشه کنند و از برادر کشی دست برداشته و تارسیدن به یک توافق آتش بس دائم و آشتی ملی از ریختن خون بیگناهان و افراد غیر نظامی بطور جدی خودداری کنند.

وزیر امور خارجه در انتها اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به حاکمیت افغانستان و تاکید بر ضرورت مالکیت و هدایت هر روند صلح توسط آحاد مردم افغانستان، آمادگی دارد در یک ابتکار منطقه ای در کنار همسایگان، دولت و همه گروههای افغانستانی در جهت جلوگیری از ریخته شدن خون بیگناهان و برای تسهیل در نیل به یک توافق پایدار با همه طرفهای درگیر در افغانستان مشورت و مذاکره نماید و از هیچ کوشش صادقانه و بیطرفانه ای در این راستا دریغ نخواهد نکرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 441

به "ظریف: تجاوزگران و اشغالگران شکست را بپذیرند و افغانستان را ترک کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: تجاوزگران و اشغالگران شکست را بپذیرند و افغانستان را ترک کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید