قاتل محافظ ملک سلمان پسر یک مسؤول سابق سعودی است

به گزارش مجله روگذر، فعالان شبکه های اجتماعی در عربستان با اشتراک گذاشتن دو عکس اعلام کردند که این ها متعلق به قاتل عبدالعزیز الفغم، محافظ شخصی پادشاه این کشور هستند.

قاتل محافظ ملک سلمان پسر یک مسؤول سابق سعودی است

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عربی21، پلیس عربستان با انتشار بیانیه رسمی ممدوح بن مشعل آل علی را قاتل الفغم معرفی کرد. در مقابل کاربران عربستانی در توییتر نیز اعلام کردند، او پسر مشعل بن ممدوح آل علی، عضو سابق مجلس شورای عربستان و از قبیله شمر است که اجدادش پیش از دوره حکومت آل رشید که اکنون به عنوان عربستان امروزی شناخته می شود، از حاکمان منطقه حائل بودند.

کاربران توییتر اظهار کردند، عمه قاتل زنی به نام مشاعل دختر ممدوح آل علی و مطلقه شاهزاده سلطان بن عبدالعزیز، برادر تنی پادشاه فعلی است.

مشعل آل علی، عضو سابق مجلس شورای عربستان در حساب کاربری خود با انتشار مطلبی درگذشت الفغم را تسلیت گفت.

غانم الدوسری، مخالف عربستانی ساکن انگلیس توییت کرد: قاتل، ممدوح آل علی، یک افسر اطلاعاتی است که شخصا با او آشنایی دارم، من او را در لندن می دیدم و او در همان باشگاه ورزشی که من رفت وآمد داشتم، ثبت نام کرد، بعد ها به شکل مستمر با من در ارتباط بود و سعی داشت من را به بازگشت راضی کند، با مخالفت های من، او قصد داشت من را به مزرعه یکی از دوستانش در بیرون شهر لندن ببرد که من قبول نکردم.

روزنامه های چاپ عربستان در جستجوی خانواده ممدوح بن مشعل آل علی، قاتل معرفی شده، عکس هایی از جشن های خصوصی و جشن های عروسی برادرش که در آن ها شاهزادگان و مسئولان عربستانی نیز حضور داشتند را منتشر کردند.

در اخبار مربوط به جشن های این خانواده هیچ گونه عکسی از او در این مناسبت ها دیده نمی شوند عکس های زیادی از پدر و برادران او در کنار مهمانان وجود ندارد، اما حتی اشاره ای به نام او نشده است و این حاکی از حساسیت موقعیت کاری او در یگان ویژه گارد حفاظتی پادشاه است.

عربی 21 پس از بررسی های خود به عکسی از او در جشن ازدواج برادرش فهد آل علی دست یافت، او در این عکس در پشت جمعیتی که برای دریافت عکس یادگاری جمع شده اند، دیده می شود.

عبدالعزیزالفغم پسر بداح هایف الفغم المطیری، محافظ شخصی سابق ملک عبدالله بن عبدالعزیز، پادشاه فقید عربستان بود که بیش از 30 سال برای او کار کرد.

الفغم فارغ التحصیل دانشکده نظامی ملک خالد وابسته به وزارت گارد ملی بود و از سوی این گارد به عنوان محافظ ویژه تعیین شد سپس به یگان گارد پادشاهی در دوره ملک عبدالله بن عبدالعزیز منتقل شد.

با فوت ملک عبدالله، الفغم به کار خود در این گارد ادامه داد و محافظ شخصی ملک سلمان شد، در سال 2017 ارتقای ویژه ای داشت.

عربستانی ها به دلیل اینکه الفغم محافظ شخصی دو تن از پادشاهان این کشور بود، به او لقب محافظ پادشاهان را داده بودند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 507

به "قاتل محافظ ملک سلمان پسر یک مسؤول سابق سعودی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاتل محافظ ملک سلمان پسر یک مسؤول سابق سعودی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید