موضع گیری تازه امارات نسبت به حمله علیه آرامکو

به گزارش مجله روگذر، فارس نوشت: وزیر مشاور در امور خارجه امارات با اشاره به اینکه حملات به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان اقدامی خطرناک است، خواهان حمایت جامعه جهانی از عربستان شد.

موضع گیری تازه امارات نسبت به حمله علیه آرامکو

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات می گوید که حمله به آرامکو به دلیل تحولات جنگ یمن مردود است.

قرقاش در صفحه توئیتر نوشت: توجیه حمله به تأسیسات آرامکو از دریچه تحولات جنگ یمن به طور کامل مردود است، حمله به عربستان اقدامی خطرناکی است و موضع هر کشور عربی و غیر عربی مسئول در جامعه جهانی، بایستی حمایت از عربستان و ثبات منطقه و امنیت آن باشد.

اظهارات این مقام اماراتی در حالی است که ائتلاف سعودی-اماراتی از فروردین 94 به یمن حمله نموده و در این مدت حدود صد هزار نفر کشته شده و میلیون ها نفر آواره شده اند.

روز شنبه پس از آنکه خبرهایی درباره آتش دریافت تأسیسات نفتی آرامکوی سعودی منتشر شد، یحیی سریع سخنگوی ارتش و کمیته های مردمی یمن بیان کرد، یگان پهپادی این کشور با 10 پهپاد پالایشگاه های بقیق و خریص شرکت آرامکو در شرقیه سعودی را هدف قرار داده است.

سرتیپ یحیی سریع اضافه کرد: این عملیات در چارچوب حق طبیعی و مشروع ما در پاسخگویی به جنایات ائتلاف متجاوز و محاصره پنج ساله یمن صورت گرفت.

بقیق در فاصله حدود 75 کیلومتری جنوب شهر الدمام در منطقه الشرقیه واقع شده و به دلیل آنکه تأسیسات اصلی شرکت آرامکو در این منطقه واقع است، یکی از مهم ترین شهرها به شمار می آید.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 449

به "موضع گیری تازه امارات نسبت به حمله علیه آرامکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضع گیری تازه امارات نسبت به حمله علیه آرامکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید