موفقیت 100 درصدی واکسن جدید سرطان

به گزارش مجله روگذر، متخصصان علوم پزشکی در آمریکا به نوعی واکسن جدید سرطان دست پیدا کردند که در نمونه های آزمایشگاهی 100 درصد موفقیت آمیز بوده است.

موفقیت 100 درصدی واکسن جدید سرطان

به گزارش مجله روگذر، آنالیز ها نشان می دهد این واکسن در کنار روش های درمانی موجود نه تنها می تواند در درمان سرطان ملانوم موثر باشد بلکه از بازگشت علائم بیماری جلوگیری می نماید.

گروهی از متخصصان آمریکایی به این واکسن جدید دست پیدا کردند که وقتی با سایر روش های درمانی همراه گردد می تواند برای مقابله با ملانوم (نوعی سرطان پوست) به کار گرفته گردد.

در این آنالیز محققان سه روش درمانی مختلف را روی موش های مبتلا به سرطان ملانوم آزمایش کردند. تمامی موش ها نوعی ایمنی درمانی سرطان به نام anti-PD-L1 را دریافت نموده و همچنین در کنار این روش انواع مختلف واکسن را دریافت کردند.

متخصصان موش ها را به سه گروه تقسیم بندی کردند: گروه نخست واکسن سرطان را دریافت کردند، گروه دوم واکسن سرطان را در کنار مولکولی به نام Diprovocim و گروه سوم واکسن سرطان را در کنار ماده کمکی دیگر دریافت کردند.

آنها مشاهده کردند احتمال زنده ماندن هشت موشی که واکسن را در کنار Diprovocim و روش درمانی anti-PD-L1 دریافت نموده بودند در مدت بیش از 54 روز، 100 درصد بوده است. درحالیکه، در این بازه زمانی موش های دریافت کننده ایمنی درمانی و واکسن سرطان به تنهایی تلف شدند. همچنین احتمال زنده ماندن موش های گروه سوم 25 درصد بوده است.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، متخصصان همچنین اظهار داشتند: تاثیرگذاری این واکسن در کنار ایمنی درمانی نه تنها در درمان این نوع سرطان موثر است بلکه بدن را در برابر بازگشت تومور حفظ می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 آذر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 40

به "موفقیت 100 درصدی واکسن جدید سرطان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت 100 درصدی واکسن جدید سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید