نگرانی صلیب سرخ از افزایش تلفات غیرنظامیان همزمان با گسترش کرونا در افغانستان

به گزارش مجله روگذر، رئیس هیئت صلیب سرخ در افغانستان با ابراز نگرانی از شیوع کرونا در این کشور گفت که این ویروس بسیاری کشورهای پیشرفته را نیز با مشکل روبرو کرده و ادامه ناامنی ها در افغانستان مهار این بیماری را دشوارتر می کند.

نگرانی صلیب سرخ از افزایش تلفات غیرنظامیان همزمان با گسترش کرونا در افغانستان

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، کمیته بین المللی صلیب سرخ در بیانیه ای نوشت که افزایش خشونت ها در افغانستان و حملات هدفمند بر مراکز درمانی و همزمانی آن با شیوع کرونا دسترسی میلیون ها نفر به خدمات درمانی را کاهش داده و یا از دسترسی آن ها جلوگیری کرده است.

در این بیانیه به نقل از خوان پدرو شارر رئیس هیئت صلیب سرخ در افغانستان آمده است: بحران اخیر در افغانستان مایه نگرانی جدی ما است. پس از آنکه امیدواری ها در نتیجه کاهش نسبی خشونت ها در ماه های فوریه و مارس بوجود آمد، دوباره شاهد خشونت ها هستیم. تلفات غیرنظامیان در حال افزایش است در حالیکه این کشور با کووید 19 نیز در حال مبارزه می باشد.

رئیس هیئت صلیب سرخ در افغانستان می افزاید که ویروس کرونا بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان را نیز با مشکل روبرو کرده است و در کشوری که افراد مسلح به مراکز درمانی حمله می کنند کادر درمانی نمی تواند بدرستی ارائه خدمات کند.

وی همچنین تاکید کرد: ما شاهد چنین وضعیتی در مراکز درمانی در مناطق متاثر از درگیری و زندان ها هستیم، مکان هایی که دسترسی مردم به مراقبت های پزشکی محدود است.

کمیته بین المللی صلیب سرخ در ادامه تصریح می کند که مبارزه با کرونا نیازمند تعهد تمام طرف های درگیر جنگ است و خواستار حفاظت کادرهای درمانی و تقویت سیستم های مراقبت های پزشکی در مکان هایی مانند بازداشتگاه ها و زندان ها شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1118

به "نگرانی صلیب سرخ از افزایش تلفات غیرنظامیان همزمان با گسترش کرونا در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی صلیب سرخ از افزایش تلفات غیرنظامیان همزمان با گسترش کرونا در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید