پامپئو از فشار مالی به مردم ایران ابراز خرسندی کرد

به گزارش مجله روگذر، وزیر خارجه آمریکا در یک مصاحبه ابراز امیدواری کرد که فشار مالی ناشی از تحریم ها به بروز ناآرامی در ایران منجر گردد.

پامپئو از فشار مالی به مردم ایران ابراز خرسندی کرد

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل مجله روگذر، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا روز پنج شنبه تلویحا اعتراف کرد که هدف از اعمال تحریم علیه ایران، تحمیل فشار مالی به مردم ایران و به تبع آن ایجاد ناآرامی در کشور است.

وی که با شبکه سی بی اس گفت وگو می کرد، در پاسخ به این سوال که آیا خروج از توافق هسته ای و احیای تحریم ها رفتار ایران را تغییر داده یا نه، گفت: اوضاع برای مردم ایران بسیار بدتر شده و ما معتقدیم که این به خیزش مردم ایران و تغییر رفتار رژیم منجر می گردد.

پامپئو البته پس از آنکه با این سوال مجری روبرو شد که پس هدف تحریم ها شوراندن مردم ایران است، بار دیگر به روایت همیشگی واشنگتن بازگشت و گفت این تحریم ها کوشش می نمایند فعالیت های خارجی ایران را محدود نمایند.

وزیر خارجه آمریکا گفت: تحریم ها با این هدف طراحی شده اند که آن ها را ثروت و منابعی که برای ادامه ویرانی در سرتاسر خاورمیانه و سرتاسر دنیا لازم دارند، محروم کند.

اعتراف پامپئو به هدف اصلی تحریم ها، یعنی اعمال فشار به مردم ایران، در حالی است که دولت این کشور در روایت رسمی خود همیشه ادعا می نماید که تحریم ها را به نحوی طراحی نموده که به مردم آسیبی وارد نگردد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 229

به "پامپئو از فشار مالی به مردم ایران ابراز خرسندی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو از فشار مالی به مردم ایران ابراز خرسندی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید