پروژه 2000 هکتاری آبیاری تحت فشار دامغان افتتاح شد

به گزارش مجله روگذر، سید حسن میرعماد در مصاحبه با خبرنگاران، ضمن بیان اینکه با حضور وزیر جهاد کشاورزی پروژه دو هزار هکتاری آبیاری تحت فشار این شهر به صورت هم زمان افتتاح شد، ابراز داشت: برای اجرای این طرح 140میلیارد ریال اعتبار از سوی بخش دولتی و 35 میلیارد ریال از سوی بهره برداران هزینه گردیده است.

پروژه 2000 هکتاری آبیاری تحت فشار دامغان افتتاح شد

وی بابیان اینکه 36 طرح آبیاری قطره ای در دامغان اجرایی می گردد، ابراز داشت: پیش بینی می گردد با اجرای این طرح ها برای 400 نفر در دامغان اشتغال زایی ایجاد می گردد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سمنان بابیان اینکه از ابتدای سال 91 تاکنون هفت هزار و 691 هکتار طرح توسعه سامانه های نوین آبیاری قطره ای در سطح دامغان اجراشده است، ابراز داشت: با توجه به وقوع خشک سالی و کاهش منابع آبی این مهم می طلبد تا به سوی اصلاح الگوی مصرف در بخش کشاورزی گام برداریم که خوشبختانه این مهم در دامغان پیگیری می گردد.

میرعماد در ادامه توضیح داد: خوشبختانه اصلاح الگوی مصرف آب در وزارت جهاد کشاورزی نیز به طور جد دنبال می گردد و در این راستا تسهیلات خوبی را نیز برای بهره برداران در نظر گرفته است که امیدواریم کشاورزان از آن بتوانند به نحو مطلوب استفاده نمایند.

وی اضافه نمود: امروز اجرای اصلاح الگوی کشت نه تنها برای دامغان بلکه برای همه بهره برداران بخش کشاورزی لازم است چراکه با روش های سنتی دیگر نمی توان انتظار افزایش بهره وری را داشت لذا این مهم نیز به طور جد در این شهرستان در دست پیگیری است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آذر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 35

به "پروژه 2000 هکتاری آبیاری تحت فشار دامغان افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه 2000 هکتاری آبیاری تحت فشار دامغان افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید