کاظمی: مردم باید بیش از این پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند

به گزارش مجله روگذر، یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها تاکید نمود که قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا جز با همکاری مردم محقق نمی گردد.

کاظمی: مردم باید بیش از این پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند

سیدحمیدرضا کاظمی در گفت و گو با خبرنگاران، درباره مسئولیت اجتماعی هر یک از شهروندان برای مقابله با کرونا، اعلام کرد: برای مقابله با ویروس کرونا دستگاه ها، متولیان امر و حاکمیت یک وظیفه ای بر عهده داشته و مردم نیز وظیفه ای را عهده دار هستند. وظیفه دستگاه ها این است که امکانات بهداشتی و فضای بیمارستانی را برای بیماران فراهم نموده و به طور کلی اقدامات لازم در جهت پیشگیری و درمان مردم را انجام دهند، اما مردم نیز باید به توصیه های بهداشتی توجه داشته و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی در قبال جامعه بپذیرند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس با بیان اینکه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا جز با همکاری مردم محقق نمی گردد، توضیح داد: تجمع مردم در اتوبوس ها یا مراکز خرید و یا هر تجمع دیگری به انتقال این ویروس شدت بخشیده و اقدامات پیشگیرانه مسئولان امر را خنثی می نماید. نتایج این قبیل تجمعات و سفرها و رفت و آمدهای غیر ضرور حدود 10 روز بعد خود را نشان داده و آمار مبتلایان بالا می رود.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه تاکید نمود: از نظر بنده صدا و سیما و رسانه ها به اندازه کافی در حوزه اطلاع رسانی فعالیت داشته اند و این مردم هستند که باید بیش از این به پروتکل های بهداشتی توجه داشته باشند. این ویروس ناشناخته است و تا به امروز هیچ کشوری درمان قطعی برای آن پیدا ننموده است. آنچه که تا به امروز همه کشورهای جهان درباره آن به اتفاق نظر رسیده اند تنها پیشگیری با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی است.

وی اضافه نمود: مردم باید این موارد را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی پذیرفته و رعایت نمایند در غیر اینصورت ما شاهد افزایش بیماران و بالا رفتن آمار فوتی ها خواهیم بود. دستگاه های دولتی نیز باید با رعایت پروتکل های بهداشتی به مردم خدمات ارائه دهند و اگر فردی پروتکل ها را رعایت نکرد دیگر به او خدمات ارائه ندهند. صدا و سیما نیز باید با بهره گیری از کارشناسان مردم را مطلع نموده و نقش آن ها را در مقابله با این بیماری تبیین کند.

کاظمی در خاتمه گفت: مردم زمانی که از عواقب این بیماری مطلع شوند و مسئولیت اجتماعی خود را بدانند قطعا بهتر در مقابله این ویروس همکاری خواهند داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 آبان 1399 بروزرسانی: 19 آبان 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1292

به "کاظمی: مردم باید بیش از این پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاظمی: مردم باید بیش از این پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید