گسترش مناطق گشت زنی واحدهای پلیس نظامی روسیه در مرز سوریه-ترکیه

به گزارش مجله روگذر، طبق اطلاعات وزارت دفاع روسیه، واحدهای پلیس نظامی این کشور که با اعزام 300 نیروی جدید از چچن گسترش یافته ، روز آدینه در مناطق جدیدی در امتداد مرز سوریه-ترکیه به مسافت بیش از 210 کیلومتر گشت زنی کردند.

گسترش مناطق گشت زنی واحدهای پلیس نظامی روسیه در مرز سوریه-ترکیه

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، وزارت دفاع روسیه اخبار منتشره در این باره که بین نیروهای نظامی هوادار ترکیه و نیروهای دولتی سوریه در مناطق شمال شرق درگیری نظامی شده را تکذیب کرد.

آلکسی باکین رئیس مرکز روسی آشتی نیروهای متخاصم در سوریه که زیرنظر وزارت دفاع روسیه فعالیت دارد، در جمع خبرنگاران اعلام نمود اطلاعات درباره اینکه گویا گروه های نظامی هوادار ترکیه به مواضع ارتش سوریه در مناطق شمال شرق این کشور حمله نموده اند، واقعیت ندارد.

به گفته این مقام نظامی روس، در خطوط تماس نظامیان ترکیه، واحدهای نیروهای دولتی سوریه در حال استقرار هستند و در حال حاضر اوضاع در منطقه با ثبات بوده و درگیری گزارش نشده است.

در همین رابطه وزارت دفاع روسیه نیز اعلام نمود که واحدهای پلیس نظامی این کشور روز آدینه در مناطق جدیدی در امتداد مرز سوریه-ترکیه به مسافت بیش از 210 کیلومتر گشت زنی کردند.

در وزارت دفاع روسیه یادآور شد که وظیفه پلیس نظامی این کشور تامین امنیت منطقه و حمایت از رعایت نظم و قانون است. آنها همچنین به خروج شبه نظامیان کرد و تجهیزات نظامی آنها از فاصله 30 کیلومتری از مرز سوریه-ترکیه یاری می نمایند.

در عین حال، واحدهای پلیس نظامی اعزامی از جمهوری چچن نیز روز گذشته انجام وظایف خود در مناطق شمال شرق سوریه را شروع کردند.

روز آدینه وزارت دفاع روسیه اعلام نمود که حدود 300 نیروی مضاعف از واحدهای پلیس نظامی نیروهای مسلح روسیه مستقر در جمهوری چچن برای اجرای وظایف ویژه در منطقه 30 کیلومتری از مرز مشترک سوریه-ترکیه، به سوریه اعزام شدند. این نیروها به همراه بیش از 20 دستگاه رزه پوش نظامی جدید توسط یک فروند هواپیمای نظامی-ترابری نیروی هوا-فضای روسیه از فرودگاه نظامی در اوستیای شمالی به پایگاه نظامی-هوایی حمیمیم در خاک سوریه منتقل شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 612

به "گسترش مناطق گشت زنی واحدهای پلیس نظامی روسیه در مرز سوریه-ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش مناطق گشت زنی واحدهای پلیس نظامی روسیه در مرز سوریه-ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید