20 کشور از روسیه خواستار دریافت واکسن کرونا شدند

به گزارش مجله روگذر، بنا بر اعلام رئیس صندوق سرمایه گذاری روسیه، 20 کشور جهان خواستار دریافت یک میلیارد دز از واکسن کرونا شده اند.

20 کشور از روسیه خواستار دریافت واکسن کرونا شدند

به نقل از شبکه تلویزیونی روسیا الیوم، کیریل دیمیتریف، رئیس صندوق سرمایه گذاری روسیه گفت بیش از 20 کشور برای دریافت حدود یک میلیارد دز واکسن روسی کرونا درخواست اولیه خود را ارائه کردند.

او گفت: شاهد اهتمام گسترده به واکسن روسی بوده ایم و تا به امروز از حدود 20 کشور درخواست های اولیه برای ارائه حدود یک میلیارد دز واکسن دریافت کرد ه ایم. همچنین به شراکت برای تولید واکسن در پنج کشور دست یافتیم. اکنون توانایی تولید حدود پانصد میلیون دز واکسن طی 12 ماه آینده داریم.

این مقام روس افزود: بسیار مهم است که واکسن را فقط در روسیه تولید نکنیم، بلکه آن را با همکاری برخی از دیگر کشور ها نیز تولید کنیم و آن را در اختیار همه کسانی که به آن نیاز دارند، قرار دهیم. پیش بینی می کنیم که آزمایش واکسن روسی کرونا در امارات، عربستان و فیلیپین و شاید در برزیل در زمانی بسیار نزدیک آغاز شود.

دیروز ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در نشست اعضای دولت گفت که واکسن ضدکرونا در این کشور به ثبت رسید. خبرگزاری اسپوتنیک گفت واکسیناسیون همگانی علیه ویروس کرونا از اول ژانویه (12 دی) در روسیه آغاز می شود. بنا بر اعلام خبرگزاری رسمی روسیه، نام واکسن روسی ضدکرونا اسپوتنیک وی است. ، باشگاه خبرنگاران

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1218

به "20 کشور از روسیه خواستار دریافت واکسن کرونا شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "20 کشور از روسیه خواستار دریافت واکسن کرونا شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید