آتش همچنان دامن گیر طبیعت پاسارگاد: همراهی مردم فارس برای اطفاء حریق

به گزارش مجله روگذر، منطقه فارس، از عصر چهارشنبه و بعد از اعلام خبر وقوع آتش سوزی به وسیله خبرگزاری ایسنا و انعکاس درخواست یاری فرماندار پاسارگاد، گروه های مردمی برای یاری به سمت این منطقه حرکت نموده اند.

آتش همچنان دامن گیر طبیعت پاسارگاد: همراهی مردم فارس برای اطفاء حریق

براساس این گزارش، علی رغم حضور گسترده مردم، به علت صعب العبور بودن منطقه، نبود سیستم های اطفاء حریق پیشرفته و نیروهای تعلیم دیده، اطفاء آتش ممکن نشده است.

این در حالی است که علاقه مندان و دوست داران محیط زیست با تشکیل گروه های متعدد مجازی، به اطلاع رسانی در خصوص بروز این مشکل ادامه داده و زمینه حضور نیروهای مردمی بیشتری را فراهم نموده اند.

تعدادی از دارندگان خودروهای آفرود هم به منطقه عزیمت نموده اند تا با توجه به صعب العبور بودن این منطقه، برای انتقال نیروهای مردمی و یخ به منطقه یاری نمایند.

فرماندار پاسارگاد با تایید حضور گسترده مردمی برای یاری به نیروهای امداد رسان در این منطقه از اعلام درخواست یاری ملی برای مهار آتش سوزی جنگلهای تنگ بلاغی پاسارگاد اطلاع داد.

طاهر ایزدی پنجشنبه 20 خرداد به خبرنگاران گفته است که علی رغم کوشش های فراوان، هنوز پیروز به مهار آتش نشده ایم. اگرچه درخواست یاری در سطح ملی مطرح شده است.

به گزارش ایسنا، اکنون با گذشت 24 ساعت از وقوع آتش سوزی در پاسارگاد، بیش از 50 موتورسوار و تعداد زیادی از مردم شهرستان های مختلف شیراز، مرودشت، پاسارگاد و سعادت شهر، برای یاری به مهار آتش به این منطقه عزیمت نموده اند.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1400 بروزرسانی: 19 بهمن 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1998

به "آتش همچنان دامن گیر طبیعت پاسارگاد: همراهی مردم فارس برای اطفاء حریق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آتش همچنان دامن گیر طبیعت پاسارگاد: همراهی مردم فارس برای اطفاء حریق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید