علم و تکنولوژی

سیاست مقابله با اقدامات ضد انحصار پلتفرمهای فضای مجازی ابلاغ شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از مرکز ملی فضای مجازی، سید ابوالحسن فیروزآبادی با اشاره به دستاوردها و نکات مثبت توسعه اقتصاد سکویی (پلتفرمی) در دنیا و به تبع آن در کشور گفت: به واسطه ویژگی های منحصر به فردی چون بهره گیری از صرفه اقتصادی ناشی از توسعه مقیاس...

29 شهریور 1399

مینو محرز: تمام تجمعات باید لغو شوند ، شرایط تهران خوب نیست ، کنکور باید عقب بیفتد ، مراسم محرم در فضاهای سربسته برگزار نشود

متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته علمی مبارزه با کرونا گفت: تمام تجمعات باید کنسل گردد عزاداری، عروسی، رستوران و یا هرنوع مراسم دیگری میتواند فاجعه به بار بیاورد.

29 شهریور 1399

برخورد شهاب سنگ ها با زمین، 800 میلیون سال پیش

برخورد 800 میلیون سال پیش شهاب سنگ ها با کره زمین پیش از شروع دوره زمین شناسی کریوژنین (Cryogenien) بر روی کره زمین روی داد. در این دوره بیابان هایی یخ زده در سطح کره زمین شکل گرفته بود.

28 شهریور 1399

بازگشایی سینماها در چین، قوانین جدید: تماشای فیلم با ماسک، ممنوعیت خوردن در سالن

حرارت بدن سینماروها به محض ورود به ساختمان سینما ارزیابی خواهد شد.

27 شهریور 1399

بهترین برندهای عینک آفتابی

خبرنگاران: وقتی صحبت از عینک آفتابی می گردد معمولا فصل تابستان برای همه تداعی می گردد، اما شاید کمتر کسی از لزوم استفاده همیشگی از عینک آفتابی مطلع باشد. عینک آفتابی تابستان و زمستان نمی شناسند و از آن مهم تر کیفیت و عملکرد آن برای حفظ سلامت چشم هاست....

24 شهریور 1399

فارس من، چرا دانشجویان وادار به گذراندن درس سرانجام نامه می شوند؟، دوره آموزش محور مزیتی برای دانشجو ایجاد نمی کند

بعضی کاربران فارس من پرسیده اند که چرا دانشجویان وادار به گذراندن درس سرانجام نامه می شوند؟ و خواهان تسهیل در تغییر شیوه تحصیلی از پژوهش محور به آموزش محور شده اند. خبرنگار این مطالبه را پیگیری نموده است.

22 شهریور 1399

تصاویر جدید از گلکسی واچ 3

تعیینات جدیدی از ساعت هوشمند آینده گلکسی واچ منتشر شد که درکنار تصاویر از زوایای گوناگون، جزئیات خوبی از آن را تعیین می نماید.

19 شهریور 1399

ضرورت انجام کار میدانی برای ارزیابی پیاده سازی سند دانشگاه اسلامی

وزیر علوم گفت: با اقدام نوآورانه ای مانند طراحی سامانه می توان اجرایی شدن سند را ارزیابی و با شناسایی نقاط ضعف در حوزه اجرا، سند دانشگاه اسلامی به روزرسانی گردد.

16 شهریور 1399

تعاونی ها می توانند خرابی های نظام اقتصاد آزاد را ترمیم نمایند

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پیامی به مناسبت روز دنیای تعاون تاکید نمود: امروزه تعاونی ها در حوزه های کشاورزی و محیط زیست درسراسر دنیا، عملکرد قابل قبولی از خود نشان داده و می دهند.

13 شهریور 1399

کارمندان دانشجو، از عوامل رونق جعل مدرک تحصیلی ، سیاست گذاری ها در حوزه آموزش عالی اشتباه است

مدیر گروه انرژی های نو و تجدیدپذیر دانشگاه تهران گفت: در بسیاری از دانشگاه ها عمدتاً کارمند دانشجویان حضور دارند و فقط به دنبال اخذ مدرک تحصیلی هستند.

10 شهریور 1399

بایدن: ترامپ با پرچم سفید میدان نبرد را ترک کرده است

جو بایدن با فاقد صلاحیت دانستن دونالد ترامپ برای ریاست جمهوری، بیان کرد که این رییس جمهور آمریکا وظیفه اش برای محافظت از سربازان آمریکایی در خارج از این کشور و همچنین حمایت از شهروندان کشورش مقابل مسائل اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا را زیر پا گذاشته...

9 شهریور 1399

شیوه نامه آزمون های مجازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعلام شد

شیوه نامه آزمون های مجازی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در اطلاعیه ای اعلام شد.

6 شهریور 1399

خبرنگاران پایش حوزه کارشناسان رسمی دادگستری ضروری است

تبریز - خبرنگاران - رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی با تاکید بر اهمیت کار کارشناسان رسمی دادگستری، گفت: پایش این حوزه برای بهبود فرایند کارشناسی ها بسیار لازم و ضروری است.

5 شهریور 1399

پشت پرده نامه 12 رئیس کمیسیون مجلس به رئیس جمهور

علی ربیعی سخنگوی دولت در یادداشتی در روزنامه ایران به نامه 12 رئیس کمیسون مجلس واکنش نشان داد.

4 شهریور 1399

عرضه دو تبلت نسل پنجم سامسونگ با نمایشگرهای 120 هرتزی

به گزارش خبرنگاران به نقل از جی اس ام آرنا، نمایشگرهای این تبلت ها از نوع AMOLED خواهند بود و افزایش نرخ تازه سازی وضوح و شفافیت تصاویر را بیشتر می نماید.

21 مرداد 1399

رونمایی هیوندای النترا 2021

خبرنگاران: هیوندای الانترا 2021 در دو مدل معمولی و هیبریدی با ویژگی های مدرن جدیدش به بازار معرفی شد+قیمت

20 مرداد 1399

احداث بزرگترین مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات

وزیر ارتباطات از ایجاد مرکز قطب داده در کنار پارک فناوری پردیس اطلاع داد و گفت: بزرگترین مرکز داده مادر شبکه ملی اطلاعات در کنار پارک پردیس در حال احداث است.

17 مرداد 1399

دستگاه تصویربرداری و اسپکترومتری در کشور تولید شد

عضو هیئت علمی دانشگاه قم با همکاری تعدادی از همکاران دانشگاهی خود پیروز شد تا فناوری دستگاه تصویر برداری و اسپکترومتری را بومی سازی کند که این دستگاه کاربری های متنوعی از جمله در تشخیص اسناد و اوراق بهادار جعلی دارد.

15 مرداد 1399

خیز قزاقستان برای تبدیل شدن به قطب فراوری مواد غذایی در دنیا

نخست وزیر قزاقستان گفت: این کشور از ظرفیت های واقعی برای تبدیل شدن به یکی از قطب های فراوری مواد غذایی در دنیا برخوردار است.

14 مرداد 1399

روبات های خبرنگار در مایکروسافت

شماری هشدار می دهند که روبات ها ممکن است قادر به پیروی سفت و سخت از اصول و استاندارد های مرسوم در کار نباشند که این ممکن است منجر به انتشار اخبار نامناسب منجر گردد.

13 مرداد 1399
تعداد: (183)