آنالیز چندی از مهمترین رودخانه های کبک

به گزارش مجله روگذر، رودخانه های کبک

یکی از بزرگترین استان های کانادا را می توان کبک دانست که رودخانه های کبک را می توان از جمله مهمترین موارد تاثیر گذار بر آب و هوا و گردشگری این منطقه دانست.کبک بیش از یک ششم مساحت این کشور را در برگرفته است و به همین علت منظره ها طبیعی و گردشگری بسیاری را می توانید در این استان شاهد باشید. در استان کبک رودخانه های متعددی وجود دارد که هر یک از این رودخانه ها اهمیت گردشگری بسیاری داشته و می توانید با قدم زدن در اطراف این این رودخانه ها برترین لحظات را برای خود رقم بزنید.

آنالیز چندی از مهمترین رودخانه های کبک

توجه داشته باشید که رودخانه های کبک از نظر عرض و محلی که از آن رد می شوند با یکدیگر متفاوت خواهند بود و می توان گفت: تمامی رودخانه های کبک در هر زمان از سال پر از آب بوده و می توانید از زیبایی منحصر به فرد آنها لذت ببرید.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان مقرون به صرفه هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر هوادار ، از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های مجذوب کننده سفر کنید.

نکات رودخانه ها

گفتنی است که رودخانه های کبک را می توان از جمله مهمترین جاذبه این استان دانست که این رودخانه ها سبب جلب گردشگران بسیاری به این منطقه شده و بسیاری به علت وجود این رودخانه های زیبا کبک را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب نموده اند. توجه داشته باشید که در بعضی نقاط این رودخانه ها محلی جهت مشاهده منظره رودخانه ها در نظر گرفته شده که می توانید از منظره زیبای رودخانه لذت ببرید.

اما هیچ چیزی لذت بخش تر از یک پیکنیک لذت بخش در کنار رودخانه نخواهد بود. بی شک نشستن و صرف وعده غذایی در کنار رودخانه و لذت بردن از صدای بی نظیر آن می تواند بیشترین لذت را داشته باشد. در تور کانادا توصیه می گردد که حتما از رودخانه های کبک تماشا نمایید. چرا که رود های کبک از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند و با مراجعه به آنها می توانید انواع آبشار های زیبا را مشاهده نموده و از آن لذت ببرید.

خرید بلیط ماهان

بل

یکی از برترین رود های کبک را می توان بل دانست که این روز با منظره زیبایی که دارد شما را مست و مدهوش خود خواهد کرد. هر آنچه از یک مکان طبیعی و گردشگری انتظار دارید این رود برایتان مهیا خواهد کرد و می توانید برترین لحظات را در این روز سپری نمایید. توجه داشته باشید که رود بل منطقه ها تماشای فراوانی در راستا خود ایجاد نموده است که آن را می توان از جمله مهمترین رودخانه های کبک دانست. این رودخانه به علت اینکه آبی همیشگی و دائمی دارد مورد توجه بسیاری از مردم کانادا و به ویژه کبک قرار گرفته و در بسیاری از روز ها شاهد اجتماع مردم و گشت و گذار آنها در سواحل رودخانه خواهیم بود.

این رودخانه در راستا خود خشکی و جنگل را تجربه می نماید و به همین علت هر مکانی را جهت اقامت در کنار رود کبک می توانید انتخاب نمایید. منطقه ها جنگلی رودخانه ها منظره ای بسیار زیبا داشته و برای افراد ماجراجو می توانند برترین انتخاب بوده باشند که بل یکی از برترین رودخانه های کبک می باشد که می توانید جهت ماجراجویی هفتگی خود انتخاب نمایید. این رود به ماتا گامی می ریزد و سرچشمه آن 48°13′59″ شاقتصادی 77°19′15″ غربی می باشد. این رودخانه 240 کیلومتر می باشد و مساحت حوضه آبریز آن 22222 کیلومتر مربع می باشد.

رود اتاوا

یکی دیگر از مهمترین رودخانه های کبک را می توان رود اتاوا دانست که این رود به علت اهمیت ویژه ای که برای مردم سن لوران دارد مورد توجه قرار گرفته است. رودخانه اتاوا بر سن لوران می ریزد و مملو از منطقه های است که ارزش گردشگری داشته و به همین علت بسیاری آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می کنند. بی شک انتخاب رودخانه کبک می تواند برترین موردی باشد که می توانید انتخاب نمایید.

رود اتاوا به علت ویژگی های منحصر به فردی که دارد می تواند برترین تجربه رودخانه گردی برایتان بوده باشد. رودخانه اتاوا راه های پر فراز و نشیب بسیاری را طی می نماید تا به مقصد خود برسد و در این راستا از جنگل ها مزارع و بعلاوه اطراف شهر های مختلفی گذر می نماید که یکی از مهمترین آنها را می توان کبک دانست که مردم این منطقه به علت لذت بردن از این رودخانه زیبا هر روزه کمپ های متنوعی در کنار رودخانه می زنند و در اطراف این رودخانه حتی به استقبال از گردشگران فروشگاه هایی احداث شده که می توانید بازدید از این رود زیبا را نیز در فهرست گردش های طبیعی خود قرار دهید.

گفتنی است که رودخانه اتاوا سبب ایجاد آبشار های کوچک و بزرگ بسیاری در راستا خود می گردد که این ابشار ها می توانند برترین محل برای کمپ یا یک پیک نیک به یاد ماندنی باشند. این رودخانه 1271 کیلومتر طول داشته و از جمله طویل ترین رودخانه های کبک به شمار می رود.

واسوانیپی از جمله رودخانه های کبک

یکی دیگر از برترین رودخانه های کبک که می تواند مقصد گردشگری بسیاری از مسافران تور کانادا باشد را می توان رودخانه واسوانیپی دانست که این رودخانه به علت آب و هوای خوش اطراف آن و بعلاوه وجود درختان کهنسال در اطراف خود آن را لذت بخش تر نموده و می تواند انتخابی مناسب برای گردش و خوشگذرانی بوده باشد. البته طول این رودخانه چندان طویل نیست و طول آن به 210 کیلومتر می رسد. اما در این راستای که واسوانیپی طی می نماید چنان منطقه ها تماشای و زیبا به علت این رود پدید آمده که گویی به بهشت می ماند.

این رودخانه از دل کوه ها گذشته و نشستن در کنار آن آرامش خاصی در پی خواهد داشت که به همین علت مورد توجه بسیاری از زوج های جوان قرار می گیرد. این رودخانه که نام آن در میان برترین رودخانه های کبک قرار گرفته توانسته رضایت تمامی گردشگران را نسبت به خود جلب نماید که این امر نشان دهنده اهمیت و زیبایی این رودخانه خواهد بود.

باید بدانید که رود واسوانیپی به علت اینکه در کنار آن کمپ های تفریحی متعددی احداث شده مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته نام آن برای بسیاری آشناخواهدبود. رود واسوانیپی میتواندبه عنوان برترین انتخابب رای طبیعتگردی بوده باشد چرا که بسیاری از منطقه ها آن سرسبز بوده و به همین علت زیبایی آن شما را مدهوش خود خواهد کرد. این رود نیز همچون رودخانه بل به ماتا گامی می ریزد اما مساحت حوضه آبریز واسوانیپی 21900 کیلومتر مربع بوده و از رودخانه بل کمتر است.

سن لوران از جمله رودخانه های کبک

یکی دیگر از رود های کبک را می توان سن لوران دانست که این رود زیبا و بزرگ از جمله رودهایی است که مقصد بسیاری از گردشگران ماجراجو قرار می گیرد و هر ساله شاهد گردشگران بسیاری می باشد. توجه داشته باشید که رودخانه سن لوران از جمله طویل ترین رودخانه هایی است که از کبک می گذرد. این رودخانه بسیاری از دریاچه ها را به اقیانوس اطلس متصل می نماید و به همین علت از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و بسیاری از تجارت های شهر های اطراف این رودخانه به وسیله کشتی از رودخانه سن لوران انجام می پذیرد.

به همین علت باید گفت که رودخانه سن لوران می تواند یک رابط بین شهر های مرزی خود با سایر کشور ها به وسیله اقیانوس اطلس بوده باشد. طول این رودخانه 1197 کیلومتر می باشد و حوضه آبریز آن 13444200 کیلومتر مربع می باشد. دهانه این رود خلیج سنت لورنس نیز نامیده می گردد.

برای اطلاع بیشتر در مورد ویزای و وقت سفارت کانادا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

  • ویزای کانادا
  • وقت سفارت کانادا

سفر به این مکان میتواند بسیار مجذوب کننده و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل مقرون به صرفه نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

منبع: دلتابان
انتشار: 19 دی 1400 بروزرسانی: 19 دی 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1965

به "آنالیز چندی از مهمترین رودخانه های کبک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز چندی از مهمترین رودخانه های کبک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید