سیل بلای جان بادمجان های جنوب

به گزارش مجله روگذر، رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی اعلام کرد که بخشی از بادمجان هایی که از جنوب کشور تامین می شوند، بر اثر سیل خسارت دیده اند و این امر بر افزایش قیمت این محصول بی تاثیر نبوده است.

سیل بلای جان بادمجان های جنوب

اسدالله کارگر در گفت وگو با مجله روگذر، اظهار کرد: بخشی از بادمجان های بازار را جنوب کشور تامین می کند و بر اثر سیل اخیر خسارت هایی به مزارع بادمجان وارد شده است. در حقیقت شاید بتوان گفت که علت افزایش قیمت این محصول جالیزی، سیل است.

وی در ادامه علت افزایش قیمت پیاز را تشریح کرد و گفت: پیاز قرمز معمولا در ارومیه و تبریز کاشت می گردد. این محصول معمولا در فصل سرما از زمین جمع شده و به انبار می رود و دپو می گردد و سپس به تدریج از این انبارها به میدان تزریق می گردد.

رییس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی شرح داد: در فصول گرم کشاورزانی که تولید بیشتری دارند محصولاتشان را هم در بازار عرضه و هم بخشی از آن را در انبار دپو می کنند و کشاورزان با حجم تولید پایین هم مجبور هستند محصولاتشان را پس از جمع آوری به بازار عرضه کنند. اما در فصل سرد کشاورز نمی تواند بازار را اشباع کند، در نتیجه اگر یک روز تزریق از انبارهای دپو کم گردد، تقاضا برتری یافته و در نتیجه قیمت ها افزایش می یابد و روز دیگر اگر عرضه زیاد گردد، تقاضا سرکوب شده و در نتیجه قیمت ها نیز کاهش می یابد.

کارگر در ادامه گفت: افزایش قیمت پیاز به عرضه و تقاضا باز می گردد و سیل هیچ ربطی به تغییر قیمت آن ندارد، زیرا پیازها در انبار دپو شده اند و از استان های دیگر تامین می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 831

به "سیل بلای جان بادمجان های جنوب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیل بلای جان بادمجان های جنوب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید