شرکت هواوی تقلب کرد ، حذف غول فناوری چین از فهرست رتبه بندی 3DMark

به گزارش مجله روگذر، وبسایت UL Benchmarks اظهار داشت که چهار گوشی هواوی از جمله پرچمدارهای P20 و P20 از لیست رتبه بندی 3DMark این وبسایت حذف گردیده اند. دلیل این اتفاق از سوی UL Benchmarks، تقلب شرکت چینی برای کسب نمرات بالاتر عنوان گردیده است.

شرکت هواوی تقلب کرد ، حذف غول فناوری چین از فهرست رتبه بندی 3DMark

کشف این موضوع هفته گذشته و توسط AnandTech رخ داد و تعیین شد این شرکت چینی که چندی پیش با پشت سر گذاشتن اپل، به دومین فراوری نماینده بزرگ تلفن های هوشمند تبدیل گردیده؛ برای دریافت نمرات بهتر در بنچمارک 3DMark تقلب می نماید. شرکت UL Benchmarks برای تایید این موضوع از دو نسخه برای بنچمارک دریافت از تلفن های هوشمند هواوی استفاد کرد. یکی از آن ها نسخه عمومی و دیگری نسخه ای اختصاصی که تلفن ها قادر به تشخیص آن نبودند. نتایج نشان داد که اعداد به دست آمده از این دو آزمایش تفاوت های چشمگیری با هم دارند.

UL اصرار دارد تا تلفن های همراه نتایج واقعی عملکرد خود را بروز دهند. درباره گوشی های چینی اما تعیین شد که این تلفن های هوشمند، بعد از آگاه شدن از اینکه تحت ارزیابی بنچمارکی خاص هستند، به قدرت خود می افزایند. با انجام دو آزمایش توسط شرکت UL نتایج متفاوت نشان داد که عملکرد واقعی این گوشی ها پایین تر از حدیست که هواوی در ارزیابی های اولیه نشان می داد. به همین خاطر تلفن های زیر از رتبه بندی های 3DMark حذف شدند:

  • هواوی P20
  • هواوی P20 پرو
  • هواوی Nova 3
  • آنر پلی

این اولین بار نیست که شرکت های فناوری برای قرار دریافت در صندلی های برتر پایگاه های بنچمارک تقلب می نمایند. پیش از این شرکت های بزرگ دیگری هم عمل مشابه را در سال 2013 انجام داده بودند. گفتنی است که توجه بیش از حد به نمرات بنچمارک درست نیست چرا که همیشه نشان دهنده قدرت واقعی تلفن های هوشمند نخواهد بود.

منبع: دیجیاتو

منبع: انتخاب
انتشار: 14 آذر 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 36

به "شرکت هواوی تقلب کرد ، حذف غول فناوری چین از فهرست رتبه بندی 3DMark" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت هواوی تقلب کرد ، حذف غول فناوری چین از فهرست رتبه بندی 3DMark"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید