فرصتی برای حساس سازی در مورد تعیین اولویت های سلامت بانوان

به گزارش مجله روگذر، خبرگزاری خبرنگاران- شهردار منطقه 12 از برگزاری ویژه برنامه سلامت محور برای بانوان این منطقه به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایران (سبا) خبر داد.

فرصتی برای حساس سازی در مورد تعیین اولویت های سلامت بانوان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، امیر یزدی، شهردار منطقه ضمن گرامی داشت هفته ملی سلامت بانوان ایران گفت: هفته ملی سلامت بانوان ایران (سبا) که با هدف حساس سازی و اطلاع رسانی در مورد مهم ترین اولویت های سلامت بانوان نام گذاری شده، فرصت مناسبی برای برنامه ریزی و اجرای هماهنگ ویژه برنامه هایی در مورد ارتقای سلامت بانوان ایران به ویژه در دوران شیوع ویروس کروناست.

یزدی در تشریح برنامه های هفته ملی سلامت بانوان ایران در سطح منطقه 12 به انجام برنامه های آموزشی در این زمینه اشاره کرد و افزود: برگزاری 4 وبینار تخصصی از طریق صفحات مجازی اداره سلامت منطقه و بیش از 20 کارگاه آموزشی در فضای مجازی در مورد ابعاد مختلف سلامت بانوان از ویژه برنامه های آموزشی این منطقه در این هفته بوده است.

وی همچنین در این هفته از ارائه خدمات سلامت محور به صورت رایگان در سطح منطقه خبر داد و بیان نمود: برپایی میز ارائه خدمات سلامت محور، استقرار مینی بوس غربالگری سرطان سینه با مشارکت پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی، استقرار موبایل کلینیک با مشارکت انجمن سلامت خانواده ایران به منظور ارائه خدمات رایگان ویژه بانوان، برپایی طرح سلامت روان بانوان متأهل و انجام مشاوره های فردی روانشناسی رایگان از دیگر برنامه های اجراشده در این هفته بوده است.

شهردار قلب طهران با تأکید بر ضرورت توجه به کادر درمان در بحران کروناویروس به ویژه در مناسبت های سلامت محور ادامه داد: به همین منظور مسابقه ورزشی ای ویژه بانوان کادر درمان بیمارستان سینا در این منطقه به منظور افزایش روحیه نشاط و قدردانی از این عزیزان در امدادرسانی شبانه روزی به بیماران کرونایی برگزار گشت.

به گفته یزدی، برگزاری جشنواره بانوان ایرانی، اجرای تور گردشگری با رعایت پروتکل های بهداشتی و ایجاد فرصت کارآفرینی مزرعه خانگی با مشارکت خانه حیات نیز در این هفته به انجام رسیده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 29 آبان 1400 بروزرسانی: 29 آبان 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1915

به "فرصتی برای حساس سازی در مورد تعیین اولویت های سلامت بانوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرصتی برای حساس سازی در مورد تعیین اولویت های سلامت بانوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید