یک مورد طلاق از هر شش ازدواج در استان ایلام

به گزارش مجله روگذر ، زهرا همتی روز سه شنبه در کارگاه آموزشی پیش از ازدواج اظهار کرد: متاسفانه روند طلاق در سال های اخیر روند صعودی گرفته ولی آنچه در این میان از اهمیت بیشتری برخوردار است این است که طلاق در میان زوج های جوان بیشتر دیده می گردد.

یک مورد طلاق از هر شش ازدواج در استان ایلام

وی ادامه داد: در استان ایلام ارزیابی هایی در خصوص روند طلاق اجرا شده که نشان می دهد افرادی که زندگی آنها به جدایی انجامیده در 54 مورد کمتر از 5 سال از زندگی مشترک آنها می گذرد.

مدیرکل بهزیستی این موضوع را نگران کننده توصیف کرد و اضافه نمود: این مسئله نشان می دهد که شناخت کافی در میان زوج های جوان برای زندگی مشترک وجود ندارد و همین تفاوت ها و سلایق مختلف و روحیات گوناگون به جدایی آنان دامن می زند.

همتی تاکید نمود: پیش از این موضوع دوران نامزدی در میان خانواده ها اهمیت بیشتری داشت که منجر به شناخت افراد از یکدیگر و آشنایی با روحیات زوجین می شد ولی متاسفانه به تازگی توجه چندانی به اهمیت دوران نامزدی نمی گردد.

وی ابراز داشت: احیای دوره نامزدی پیش از ثبت ازدواج رسمی به عنوان ضرورتی برای پایداری بیشتر زندگی مشترک در کاهش میزان واقعه طلاق بسیار مشخص کننده است.

مدیرکل بهزیستی گفت: هر ازدواجی چهار مرحله دارد که هر کدام از اهمیت خاصی برخوردار است که به دوران های آشنایی، نامزدی، عقد و عروسی تقسیم بندی می گردد که باید در هر کدام از این مراحل دقت نظر لازم انجام گردد.

همتی با بیان اینکه نامزدی مدت زمان خواستگاری تا عقد محسوب می گردد، افزود: این دوره فرصت بسیار مناسبی برای شناخت دختر و پسر از یکدیگر است و باید با رعایت حریم ها و معیارهای درست دختر و پسر بدنبال شناخت از یکدیگر باشند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 135

به "یک مورد طلاق از هر شش ازدواج در استان ایلام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک مورد طلاق از هر شش ازدواج در استان ایلام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید