اسامی مسابقات گزینشی کشتی برای کسب سهمیه المپیک اعلام شد

به گزارش مجله روگذر، کشتی گیران جهان در اولین گام در شهر نورسلطان قزاقستان سهمیه حضور در رقابت های المپیک 2020 توکیو را کسب می نمایند.

اسامی مسابقات گزینشی کشتی برای کسب سهمیه المپیک اعلام شد

به گزارش مجله روگذر و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، پنج کشتی گیر برتر هر وزن (مجموعاً شش نفر) در رقابت های جهانی سال 2019 میلادی که شهریورماه در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار می گردد، مجوز حضور در المپیک 2020 توکیو را بدست می آورند و در مجموع 108 نفر (در شش وزن المپیکی) در سه رشته آزاد، فرنگی و زنان در گام اول سهمیه این رویداد مهم را کسب می نمایند.

همچنین اتحادیه جهانی کشتی 5 مسابقه گزینشی دیگر را نیز برای حضور در المپیک 2020 در نظر گرفته است که شامل یک رقابت در هر قاره (رقابت های گزینشی قاره آسیا روزهای 8 تا 10 فروردین ماه سال 99 در یکی از شهرهای شی آن چین، اولان باتور مغولستان یا پیونگ چانگ کره جنوبی) و مسابقات گزینشی جهانی روزهای 11 تا 14 اردیبهشت ماه سال 99 در شهر صوفیه پایتخت کشور بلغارستان است.

با توجه به اعلام اتحادیه جهانی در هر وزن 16 کشتی گیر مجوز حضور در بازی های المپیک را دارند که این نفرات از بین کشتی گیران برتر رقابت های جهانی 2019 قزاقستان و پنج مسابقه گزینشی فوق (چهار مسابقه قاره ای و یک رقابت جهانی) انتخاب خواهند شد. مسابقات گزینشی جهانی نسبت به المپیک ریو یک مرحله کمتر شده است.

در نظر دریافت 16 نفر برای هر وزن رقابت های کشتی المپیک توکیو شانس حضور کشتی گیران مدعی را نسبت به المپیک ریو حدود 20 درصد کاهش داده است.

رقابت های کشتی بازی های المپیک 2020 توکیو ژاپن روزهای 12 تا 18 مردادماه سال 1399 برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 279

به "اسامی مسابقات گزینشی کشتی برای کسب سهمیه المپیک اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسامی مسابقات گزینشی کشتی برای کسب سهمیه المپیک اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید