اشتباهی که فردوسی پور درباره پیشنهاد برگزاری بازی ایران - آرژانتین کرد

به گزارش مجله روگذر، مجری برنامه نود درباره پیشنهاد رسیده برای برگزاری دیدار دوستانه ایران و آرژانتین مرتکب اشتباه شد.

اشتباهی که فردوسی پور درباره پیشنهاد برگزاری بازی ایران - آرژانتین کرد

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله روگذر، روز گذشته در گزارشی با عنوان فدراسیون فوتبال پیشنهاد آرژانتین و کلمبیا برای بازی های دوستانه را بی پاسخ گذاشتنوشتیم که شرکتی بین المللی پیشنهاد بازی دوستانه با آرژانتین و کلمبیا را به فدراسیون فوتبال ایران داده، اما پاسخی به این نامه رسمی داده نشده است. این شرکت در تاریخ 7 جولای 2018 (16 تیرماه 97) درخواست خود را به فدراسیون فوتبال ارسال کرد. این شرکت پیشنهاد پرداخت مبلغ 600 هزار دلار آمریکا برای حضور تیم ملی ایران در این دو بازی، تمام هزینه های اردویی تیم ملی، پرواز تا 40 نفر و انجام کارهای ویزا را داده بود که درخواست شان بی پاسخ ماند. (لینک مطلب). این گزارش بازتاب زیادی داشت و بحث های مختلفی درباره آن صورت گرفت و فدراسیون فوتبال هم با تایید این موضوع به آن واکنش نشان داد.

در همین حال شب گذشته کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی میهمان برنامه نود بود. عادل فردوسی پور در یکی از سؤالات خود با نام بردن از مجله روگذر گفت که امروز گفته شد بازی دوستانه با آرژانتین داریم، اصلا چنین چیزی هست؟ کی روش هم در پاسخ به این موضوع درباره مواردی از جمله مسائل مالی و اینکه بازی با تیم هایی نظیر آرژانتین و اسپانیا سودی برای تیم ملی ندارد صحبت کرد.

موضوع اما این است که فردوسی پور کلاً ماجرا را طوری دیگر بیان کرد و این موضوع از مجری برنامه نود که همه می دانند تا چه اندازه به پیگیری خبرهای ورزش و به ویژه فوتبال علاقمند است، بعید بود. در هیچ کجای گزارش مجله روگذر نیامده بود که ایران با آرژانتین بازی می نماید یا برگزاری چنین مسابقه ای در دستور کار کشورمان است. همانگونه که در بالا به آن اشاره شد در این گزارش آمده بود که یک شرکت بین المللی به فدراسیون ایران پیشنهاد بازی با آرژانتین و کلمبیا را داده که نامه آنها از سوی فدراسیون فوتبال بی پاسخ مانده بود. در واقع در گزارش مجله روگذر به هیچ عنوان اشاره نشده بود که ایران با آرژانتین بازی خواهد نمود.

از آنجایی که طرح سؤال به اشتباه صورت گرفت، کی روش هم گفت که قرار نیست با آرژانتین بازی کنیم و درباره مسائل مالی حرف زد. اگر فردوسی پور با مطالعه کامل و طرح درست موضوع، سؤال را مطرح می کرد آنگاه می توانست بگوید که این شرکت اعلام نموده 600 هزار دلار به علاوه تمام هزینه های اردویی و پروازی تیم ملی را تقبل می نماید. در واقع مجری برنامه نود می توانست در مواجهه با این موضوع که کی روش گفته بود مسائل مالی داریم، این مسئله را مطرح کند.

اگر چه با توجه به علاقه و پیگیری عادل فردوسی پور انتظار می رفت او این موضوع مهم را دقیق عنوان کند اما مجله روگذر اشتباه مجری برنامه نود را سهوی و ناشی از حجم کار زیاد می داند و برای همکار رسانه ای خود آرزوی موفقیت می نماید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 128

به "اشتباهی که فردوسی پور درباره پیشنهاد برگزاری بازی ایران - آرژانتین کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتباهی که فردوسی پور درباره پیشنهاد برگزاری بازی ایران - آرژانتین کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید