افزایش نگران کننده ضایعات مواد غذایی در جهان

به گزارش مجله روگذر، محققان در یک مطالعه هشدار دادند: تا سال 2030 میزان ضایعات مواد غذایی در جهان یک سوم افزایش پیدا می نماید.

افزایش نگران کننده ضایعات مواد غذایی در جهان

به گزارش مجله روگذر، محققان اظهارکردند: افزایش رشد جمعیت در جهان و تغییر سبک زندگی در کشورهای در حال توسعه باعث می گردد میزان ضایعات موادغذایی تا سال 2030 یک سوم افزایش پیدا کند.

سازمان ملل با ارائه برنامه هایی بر آن است که تا سال 2030 میزان فراوری ضایعات مواد غذایی را به نصف کاهش دهد اما تحقیقات اخیر نشان می دهد: درصورتی که روند فعلی ادامه پیدا کند میزان فراوری این ضایعات سالانه به 2.1 میلیارد تن می رسد و در پی آن با بحرانی در سطح جهان روبرو خواهیم بود.

محققان هشدار دادند: میزان فراوری زباله ها و تاثیرات اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی آن ها بسیار جدی است. همچنین زمانی که با کمبود منابع غذایی و فراوری ضایعات مواد غذایی مقابله می کنیم در واقع به جنگ با گرسنگی، فقر و گرمای جهانی رفته ایم.

به گزارش مجله روگذر به نقل از ژاپن تودی، هر سال حدود یک سوم از مواد غذایی در جهان از بین می رود یا دور انداخته می گردد. در حال حاضر بشر 1.6 میلیارد تن مواد غذایی را در سال به زباله تبدیل می نماید که ارزش آن حدود 1.2 تریلیون دلار است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 142

به "افزایش نگران کننده ضایعات مواد غذایی در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نگران کننده ضایعات مواد غذایی در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید