امانی: طراحی آموزشی اولین گام در ارتقای یادگیری دانش آموزان است

به گزارش مجله روگذر، تهران (پانا) - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت که الگو طراحی آموزشی اولین گام در ارتقای یادگیری دانش آموزان در سطح مدرسه است، آموزش صحیح چارچوب یادگیری دانش آموزان را تغییر می دهد.

امانی: طراحی آموزشی اولین گام در ارتقای یادگیری دانش آموزان است

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ دیجیتال کاتالوگ از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش، محمود امانی گفت: توجه به سطوح رشد شناختی لازمه آموزش مطلوب است.

وی وظیفه اصلی آموزش و پرورش را منحصر به آموزش و پرورش دانست و اضافه نمود: پرورش با آموزش حاصل می گردد. آموزش و پرورش کارآمد آموزش می دهد و همه پرورش ها از آموزش نشأت می گیرند باید نگاه خود را به مفهوم آموزش وسعت بخشیم.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش صحیح در سایه طراحی آموزشی کارآمد تجلی پیدا می نماید، گفت: الگو طراحی آموزشی اولین گام در ارتقا یادگیری دانش آموزان در سطح مدرسه است، آموزش صحیح چارچوب یادگیری دانش آموزان را تغییر می دهد.

امانی با تاکید بر استفاده از رسانه های پرشمار در فرآیند یادگیری گفت: اخلاق حرفه ای مربوط به آموزش حرفه ای است معلم باید نگاه خود را به طور یکسان به همه دانش آموزان معطوف دارد تا با طرح درس و مسائل به یک مدل حرفه ای برسد .

وی با اشاره به اینکه ارائه آموخته ها تحت عنوان بفراینداد یادگیری توسط دانش آموزان، اضافه نمود: طراحی آموزشی به منزله ترسیم سفری است که از مبدأ به مقصد می رسد که با معین فعالیت های یادگیری یاد گیرنده در فرآیند یادگیری با طی این راستا به رشد و خلاقیت دست می یابد.

امانی با اشاره به اینکه توجه به پیش دانسته های دانش آموزان در طراحی آموزشی نقش مهمی دارد، گفت: معین هدف از جنس شایستگی را اولین گام در ساماندهی یادگیری- یاددهی است بنابراین طراحی باید دارای رشد، سیر منطقی، گسترده و دارای فرایند تدریجی باشد تا با آغاز خوب به چشم انداز وسیعی برسد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش در انتها تاکید نمود: کلاس مطلوب دارای تنوع حداکثری فراوری محتوا است توجه به فعالیت های درون و بیرون کلاس دانش آموزان از آن به عنوان فعالیت معکوس یاد می گردد که با فراوری مهارتهای جستجو و ابزارهای خود ساخته تنوع آموزشی افزایش می یابد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1549

به "امانی: طراحی آموزشی اولین گام در ارتقای یادگیری دانش آموزان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امانی: طراحی آموزشی اولین گام در ارتقای یادگیری دانش آموزان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید