انتقاد شدید حسن روشن از استقلالی ها و پرسپولیسی ها

به گزارش مجله روگذر، حسن روشن درباره شرایط تیم فوتبال استقلال و حفظ فاصله 6 امتیازی با پرسپولیس در لیگ برتر، گفت: مثل تماشاگران بازی های استقلال را می بینم و اطلاعات بیشتری ندارم. قرار بود باشگاه دو کار مهم را به صورت جدی پیگیری کند. نخست بحث آموزشگاه است که به معنای فراوری است و دومی، سر و سامان دادن به شرایط پیشکسوتان. در آموزشگاه آرش برهانی که پسر خوب و پاکی است، کار می نماید اما در بحث پیشکسوتان اتفاقی نیفتاده است. متأسفانه می شنویم برای حضور در استادیوم ها و تماشا بازی ها بلیت بدست پیشکسوتان نمی رسد. همین الان که 20 سال است در امارات سمتی ندارم جایگاه ام در استادیوم الاهلی این کشور محفوظ است.

انتقاد شدید حسن روشن از استقلالی ها و پرسپولیسی ها

وی اضافه کرد: فاصله 6 امتیازی استقلال با تیم دوم جدول خوب است و باید با همین فرایند ادامه دهند. اگر استقلال با این اختلاف امتیاز قهرمان نگردد، باید درِ باشگاه را ببندند. امیدوارم شرایط طوری نگردد که درگیر یک امتیاز شوند. چند سال پیش پرسپولیس همین شرایط را داشت و به خاطر تفاضل گل قهرمانی را از دست داد. شاگردان فرهاد مجیدی با شرایطی که دارند، باید قهرمان شوند.

پیشکسوت فوتبال کشورمان در خصوص بیانیه های متعدد استقلال و پرسپولیس علیه یکدیگر گفت: بدترین کار ممکن در فوتبال ایران است که دو باشگاه بزرگ کشور علیه یکدیگر بیانیه و شعار بدهند. بدتر از نتیجه دربی سال 52 نداریم که استقلال 6 گل از پرسپولیس دریافت کرد. پس از سوت سرانجام بازی، بازیکنان استقلال روزی زمین نشسته بودند و پرسپولیسی ها چون در تیم ملی با استقلالی ها دوست بودند کنارشان نشستند و شادی نامتعارفی نکردند. به هر حال فوتبال است و هزار اتفاق می افتد. بعد از آن دربی، مرحوم جعفر کاشانی، مرحوم همایون بهزادی، حسین کلانی و ... بالا و پایین نمی پریدند و 6 گل را به رخ نمی کشیدند. فردای روز دربی، تیمسار خسروانی یک دسته گل برای علی عبده مالک باشگاه پرسپولیس فرستاد که میزان یک دستگاه اتوبوس بود. هنوز عکس این گل را دارم. دو روز بعد، خسروانی پرسپولیس را به دفتر بانوان استقلال دعوت کرد و به آنها شام داد و جشن گرفت! جشنی که تیم استقلال هم حضور داشت. شرایط آن زمان اینگونه بود نه مثل الان برای یکدیگر شمشیر بکشند.

روشن ادامه داد: شاید در زمین دو بازیکن با هم درگیر شوند، قهر نمایند یا هر اتفاقی بیفتد ولی سرمربی مرکز ثقل این داستان ها است و اصلاً نباید تنش ایجاد کند. وقتی در دربی مربی می بازد، باید اول به سمت مربی برنده برود و دست بدهد نه اینکه قهر کند یا اگر برنده شد سینه سپر کند. نمی دانم چرا آنقدر بد شده ایم که به جان هم افتاده ایم. این کارها و رفتارها به تماشاگران روی سکوها کشیده می گردد. این مسائل زشت نیست؟

وی در خصوص اینکه بعضی پیشکسوتان دو باشگاه هم علیه یکدیگر موضع می گیرند، یادآور شد: وقتی سیلی بیاید همه را با خود می برد. این افراد در تیم های شان چقدر سرشان بالا بوده و ستاره بودند که این چنین حرف می زنند؟ چرا امثال علی جباری ها صحبت نمی نمایند؟

منبع: فرارو
انتشار: 8 خرداد 1401 بروزرسانی: 8 خرداد 1401 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2096

به "انتقاد شدید حسن روشن از استقلالی ها و پرسپولیسی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد شدید حسن روشن از استقلالی ها و پرسپولیسی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید