برخورد شهاب سنگ ها با زمین، 800 میلیون سال پیش

به گزارش مجله روگذر، برخورد 800 میلیون سال پیش شهاب سنگ ها با کره زمین پیش از شروع دوره زمین شناسی کریوژنین (Cryogenien) بر روی کره زمین روی داد. در این دوره بیابان هایی یخ زده در سطح کره زمین شکل گرفته بود.

برخورد شهاب سنگ ها با زمین، 800 میلیون سال پیش

نتیجه یک تحقیق جدید نشان می دهد که تعداد زیادی از شهاب سنگ ها 800 میلیون سال پیش با کره زمین و کره ماه برخورد کردند.

دانشمندان دانشگاه اوساکا در ژاپن بر این باور هستند برخورد 800 سال میلیون پیش شهاب سنگ ها با زمین به مراتب از بارش 66 میلیون سال پیش که منجر به انقراض دایناسور ها شد گسترده تر بود. نتیجه این پژوهش روز سه شنبه در نشریه علمی نیچر کامیونیکیشنز (Nature Communications) به چاپ رسیده است.

از سوی دیگر به گفته محققان شواهدی در دست است که نشان می دهد بارش 470 میلیون سال پیش شهاب سنگ ها احتمالا منجر به کاهش سطح آب دریا ها شده و بر یخبندان های کره زمین تاثیر گذاشته است. تحقیق دانشمندان نشان می دهد که بارش 470 میلیون سال پیش شهاب سنگ ها همچنین به تنوع زیستی بر روی کره زمین یاری نموده است.

محققان تخمین می زنند که حجم شهاب سنگ هایی که 800 میلیون سال پیش با کره زمین برخورد کرد بین 30 تا 60 برابر شهاب سنگ هایی بود که 66 میلیون سال پیش منجر به انقراض دایسناسور ها شد.

برخورد 800 میلیون سال پیش شهاب سنگ ها با کره زمین پیش از شروع دوره زمین شناسی کریوژنین (Cryogenien) بر روی کره زمین روی داد. در این دوره بیابان هایی یخ زده در سطح کره زمین شکل گرفته بود.

دوره کریوژنین که به بازه زمانی 720 میلیون تا 635 میلیون سال پیش اطلاق می گردد از نظر تغییرات محیط زیستی و زیست شناسی مقطعی مهم محسوب می گردد.

منبع: یورو نیوز

منبع: فرادید
انتشار: 28 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1184

به "برخورد شهاب سنگ ها با زمین، 800 میلیون سال پیش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد شهاب سنگ ها با زمین، 800 میلیون سال پیش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید