برف در این 19 استان کولاک می نماید ، مسافران زنجیر چرخ ببرند

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران: در استان های سیستان و بلوچستان، شرق هرمزگان، کرمان، خراسان جنوبی و یزد بارش باران، وزش باد شدید و رعدوبرق و در منطقه ها مرتفع بارش برف، در بخش هایی از مرکز، شمال غرب، شمال شرق و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پراکنده برف و باران پیش بینی می گردد.

برف در این 19 استان کولاک می نماید ، مسافران زنجیر چرخ ببرند

هشدار / سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم فعالیت سامانه بارشی در کشور نسبت به وقوع کولاک برف و کاهش محسوس دما در 19 استان هشدار صادر کرد. شدت بارش های امروز برای نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان است.

امروز با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر برای استان های ساحلی بارش باران و کاهش نسبی دما پیش بینی شده است. بعلاوه با عبور امواج تراز میانی جو برای مرکز، ارتفاعات و دامنه های البرز و زاگرس مرکزی، شمال شرق بارش باران، برف و وزش باد شدید موقتی و در شمال غرب بارش های پراکنده پیش بینی می گردد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی پنجشنبه بارش در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و با شدت کمتر در خراسان رضوی، یزد و شرق هرمزگان ادامه خواهد داشت و اواخر وقت سامانه بارشی از جنوب کشور خارج می گردد.

روز آدینه در بیشتر منطقه ها کشور جو پایدار است و شنبه هفته آینده برای سواحل دریای خزر بارش باران پیش بینی شده است.

توصیف سامانه: ادامه فعالیت سامانه بارشی

نوع مخاطره: بارش برف، وزش باد شدید، کاهش محسوس دما و کولاک برف

منطقه اثر:

چهارشنبه 1400/10/15 : آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی و ارتفاعات و دامنه در استان های زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری، یزد، قزوین، البرز، تهران، سمنان، غرب اصفهان، شمال کرمان.

پنجشنبه 1400/10/16 : ارتفاعات و دامنه در استان های خراسان شمالی، خراسان رضوی و کرمان.

اثر مخاطره: پدیده مه، لغزندگی و کاهش دید به ویژه در جاده های کوهستانی، کاهش محسوس دما، احتمال آسیب به ماشین آلات کشاورزی، اختلال در عملیات عمرانی و احتمال تاخیر در پرواز.

توصیه: پرهیز از سفرهای غیر ضروری، در صورت انجام سفر به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی، احتیاط در صعود به ارتفاعات، احتیاط در جابجایی عشایر کوچ رو، عدم بتن ریزی، مدیریت در مصرف انرژی، تمهیدات لازم در حفظ ماشین آلات کشاورزی و آمادگی دستگاه های امدادی.

توصیف سامانه: وزش باد نسبتا شدید

زمان آغاز: چهارشنبه 1400/10/15

زمان سرانجام: پنج شنبه 1400/10/16

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج حدبیشتر2 تا 3 متر

منطقه اثر:

چهارشنبه 1400/10/15 : خلیج فارس و تنگه هرمز، نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و هرمزگان.

پنجشنبه 1400/10/16 : خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان، در نواحی ساحلی و دور از ساحل بوشهر و هرمزگان.

اثر مخاطره: خسارت به تاسیسات دریایی و ساحلی، خطر غرق شدن قایق های سبک و نیمه سنگین و اختلال در تردد با شناورهای سنگین و آسیب به قفس ها و تورهای صیادی.

توصیه: عدم فعالیت های تفریحی و محدودیت در سایر فعالیت دریایی بویژه در منطقه ها فراساحل، جمع آوری تورها و لوازم صیادی و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت.

دنیای اقتصاد

منبع: رکنا
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2023

به "برف در این 19 استان کولاک می نماید ، مسافران زنجیر چرخ ببرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف در این 19 استان کولاک می نماید ، مسافران زنجیر چرخ ببرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید