به گفته وان پلاس، گوشی های 5G بین 200 تا 300 دلار گران تر خواهند بود

به گزارش مجله روگذر، وان پلاس که توانسته با عرضه گوشی های باکیفیت و پرچمدار با قیمت پایین تر از رقبا برای خود کسب شهرت کند و آخرین گوشی این شرکت یعنی وان پلاس 6T نیز گواهی بر این موضوع است، اعلام نموده که گوشی های 5G با قیمت بیشتری عرضه خواهند شد.

به گفته وان پلاس، گوشی های 5G بین 200 تا 300 دلار گران تر خواهند بود

شرکت وان پلاس همچنین رسما اعلام نموده است که اولین گوشی 5G خود را با همکاری شرکت EE عرضه خواهد نمود و این گوشی ارزان قیمت نخواهد بود. این خبر در مراسم کوالکام در شهر Maui اعلام شد و به گفته Pete Lau، مدیرعامل وان پلاس، گوشی 5G این شرکت در کنار یک گوشی جدید با پشتیبانی از 4G در حال آماده سازی است. گوشی 5G وان پلاس نیز آنطور که اعلام شده، بین 200 تا 300 دلار گران تر از دیگر گوشی هایی خواهد بود که وان پلاس تا کنون عرضه نموده است. آقای Lau در این زمینه گفته فعلا سخت است که درباره قیمت نهایی این محصول صحبت کنیم چرا که جزئیات زیادی در این زمینه وجود دارد اما افزایش قیمت 200 تا 300 دلاری، اجتناب ناپذیر خواهد بود.

این موضوع درباره همه گوشی های 5G شاید صادق نباشد. به گفته مدیرعامل کوالکام شما ممکن است شرکت هایی را ببینید که تبلیغات زیادی برای محصولات خود بر مبنای مشتریان کنونی خود انجام دهند…در طرف دیگر برخی شرکت ها را می بینیم که با استفاده از فاکتور قیمت، سعی در فروش محصولات خود دارند. وقتی خبرنگار TheVerge سعی کرد از مدیرعامل کوالکام درباره خبر افزایش قیمتی 200 تا 300 دلاری گوشی های 5G بپرسد، وی به طور تلویحی گفت اگر همه شرکت ها دست به چنین کاری بزنند، کاربران را شاکی می نمایند.

در نهایت این اولین باری است که خبری درباره قیمت گوشی های 5G که انتظار داریم به زودی عرضه شوند، می شنویم. دیگر شرکت هایی که در مراسم کوالکام حاضر بودند نیز خیلی محتاطانه درباره قیمت گوشی های 5G صحبت می نمایند. دو اپراتور AT&T و ورایزن نیز که جزو اولین اپراتورهای عرضه نماینده 5G در آمریکا خواهند بود نیز هنوز از اعلام قیمت محصولات پشتیبانی نماینده از 5G و حتی قیمت عرضه بسته های اینترنتی 5G سرباز زده اند و اعلام قیمت را به زمان عرضه نهایی این محصولات و این تکنولوژی به تعویق انداخته اند.

آقای Lau اما به این موضوع فعلا اهمیتی نمی دهد و به عقیده وی، وان پلاس فارق از تمام این ابهامات، گوشی 5G خود را عرضه می نماید چرا که کاربران خواهان این محصول در شرایط کنونی هستند. همچنین برای این شرکت مهم است که گوشی 5G خود را هرچه زودتر عرضه کند تا مهندسین این شرکت نیز بتوانند به سرعت کار خود را در این زمینه شروع نموده و در نیمه دوم سال 2019، از تکنولوژی بهتری در زمینه 5G استفاده نمایند. وی در این زمینه اعلام نموده: 5G در حال حاضر ترند مهمی است و چالش های سخت خود را دارد…ما در تلاشیم تا به درک بهتری از این تکنولوژی در کوتاه ترین زمان ممکن برسیم.

و یکی از این چالش هایی که وی به آن اشاره می نماید، این است که گوشی 5G بسازند که با اپراتورهای مختلف موبایلی در سراسر جهان سازگاری دارد. این یعنی باید پشتیبانی از 5G با فرکانس های مختلف موبایلی در گوشی های آینده این شرکت فراهم گردد که کار بسیار سختی است. Lau همچنین فکر می نماید هماهنگ کردن یک محصول برای 5G بین اپراتورهای مختلف، حتی از هماهنگی محصولات قبلی این شرکت برای شبکه 4G سخت تر خواهد بود. در حال حاضر هنوز راه حلی برای این شرکت وجود ندارد تا بتواند گوشی آینده وان پلاس را با اپراتورهای مختلف هماهنگ کند و Lau به طور دقیق تر در این باره می گوید پشتیبانی از 5G در گوشی که با اپراتورهای موبایلی سراسر جهان یا حتی تعداد زیادی از آن ها سازگاری داشته باشد، کار بسیار سختی است.

در ابتدای این پست گفتیم که وان پلاس با همکاری اپراتور EE در بریتانیا، قصد عرضه گوشی 5G دارد. این گوشی تنها از یک نوع تکنولوژی 5G پشتیبانی خواهد نمود که سرعت اینترنت کمتری دارد اما پوشش آنتن گسترده تری را فراهم می نماید. این تکنولوژی که sub-6GHz نام دارد، فعلا توسط اپراتور EE در سراسر اروپا استفاده خواهد شد و نسبت به تکنولوژی موج های میلی متری که AT&T و ورایزن برای 5G در آمریکا توسعه داده اند، کندتر خواهد بود.

Lau می گوید که موج های میلی متری نیز چالش های خاص خودش را دارد و عرضه یک گوشی که طراحی جذابی دارد و از این تکنولوژی پشتیبانی می نماید، در حال حاضر امری ناممکن است. برای پشتیبانی از موج های میلی متری باید آنتن های مختلفی در گوشی قرار بگیرد. در حال حاضر تنها گوشی که از این موج های میلی متری پشتیبانی می نماید، گوشی موتورولا Z3 و ماژول مخصوص 5G این گوشی است. موتورولا درباره این تکنولوژی به TheVerge اعلام نموده که این شرکت آنتن های پشتیبانی نماینده از موج های میلی متری را در نقاط مختلف ماژول 5G قرار داده تا دست کاربران به صورت تصادفی مانع دریافت آنتن نگردد و ارتباط 5G برقرار بماند. گوشی پروتوتایپ سامسونگ که از این تکنولوژی پشتیبانی می نماید نیز یک بریدگی عجیب و غریب در بالای نمایشگر خود دارد که گویا این بریدگی نیز مربوط به آنتن موج های میلی متری می گردد. این دو مورد به خوبی نشان می دهند که چرا با تکنولوژی فعلی نمی توان گوشی 5G عالی با طراحی های کنونی گوشی های هوشمند ساخت.

به همین دلیل است که Lau اعلام نموده گوشی بعدی این شرکت از موج های میلی متری پشتیبانی نمی نماید و به جای آن سراغ تکنولوژی sub-6GHz برای پشتیبانی از شبکه 5G رفته است. وی در این زمینه افزوده به نظر غیر ممکن می رسد تا بتوان پرچمداری با طراحی زیبا و پشتیبانی از موج های میلی متری در حال حاضر ساخت. از آن جایی که پشتیبانی از شبکه 5G با فرکانس sub-6GHz در آمریکا فعلا وجود ندارد، وان پلاس نیز اپراتور EE را به عنوان همکار خود انتخاب نموده و اولین گوشی 5G این شرکت در اروپا عرضه خواهد شد.

بازار آمریکا برای وان پلاس اهمیت زیادی دارد. آخرین گوشی این شرکت یعنی وان پلاس 6T اولین محصول وان پلاس بود که از شبکه LTE اپراتور ورایزن پشتیبانی می کرد و تنها با اعلام همین موضوع، فروش وان پلاس 6T نسبت به وان پلاس 6، حدود 249 درصد در ماه اول افزایش یافت. اما با این وجود وان پلاس ترجیح داده حداقل در نیمه اول سال 2019، پشتیبانی از 5G را به آمریکا نیاورد و تمرکز خود را برای عرضه گوشی 5G بهتر در نیمه دوم سال 2019 بگذارد. همچنین پشتیبانی از این تکنولوژی در نهایت منجر به افزایش قیمت پرچمداران وان پلاس خواهد شد که دیگر فاکتور مقرون به صرفه بودن را از گوشی های وان پلاس می گیرد.

منبع: TheVerge

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 13 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 186

به "به گفته وان پلاس، گوشی های 5G بین 200 تا 300 دلار گران تر خواهند بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به گفته وان پلاس، گوشی های 5G بین 200 تا 300 دلار گران تر خواهند بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید