تصمیماتی که در جلسه AFC اتخاذ شد؛ بازی های فشرده باشگاه ها در 15 روز، دوحه میزبان احتمالی لیگ قهرمانان آسیا

به گزارش مجله روگذر، مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا در جلسه ای به صورت ویدئو کنفرانس تصمیماتی را در مورد ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 اتخاذ کردند.

تصمیماتی که در جلسه AFC اتخاذ شد؛ بازی های فشرده باشگاه ها در 15 روز، دوحه میزبان احتمالی لیگ قهرمانان آسیا

همراه ما باشید و با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، کنفدراسیون فوتبال آسیا برای معین تکلیف این فصل از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا، جلسه ای به صورت ویدئو کنفرانس برگزار کرد و به نتایج اولیه ای نیز دست یافت.

براساس این گزارش، لیگ قهرمانان سال 2020 که پس از برگزاری دو بازی از مرحله گروهی به دلیل شیوع ویروس کرونا و همه گیری این بیماری در سطح جهان متوقف شد، هنوز از سر گرفته نشده است. AFC به دنبال اولین فرصت برای ادامه دادن به این مسابقات تحت شرایطی ویژه است که برگزاری ادامه بازی ها به صورت متمرکز قطعی به نظر می رسد.

طبق تصمیم اتخاذ شده قرار است بازی ها به صورت متمرکز در یک کشور و بدون حضور تماشاگران برگزار گردد. در این بین تیم ها نیز تحت شرایط خاصی سفر خواهند کرد و ضمن اجبار برای رعایت پروتکل های بهداشتی، پیش از انجام سفر به کشوری که میزبان مسابقات خواهد بود، باید تست کرونا تمام اعضای خود را برای مسئولان برگزاری مسابقات ارسال نمایند.

سه شهر دوحه، دبی و تاشکند سه نامزد برای میزبانی ادامه دیدارهای به جامانده لیگ قهرمانان در منطقه غرب آسیا هستند. قرار است طبق پیشنهادی که کشورها درباره آن به توافق رسیده اند، ادامه بازی ها در 15 روز از تاریخ 14 تا 29 سپتامبر (24 شهریور ماه تا 8 مهر ماه) برگزار گردد. با توجه به امکانات ضعیف تر تاشکند نسبت به دو شهر دیگر، این شهر شانس کمی برای میزبانی خواهد داشت. در دبی هم موضوع گرمای هوا و نداشتن تهویه خنک نماینده استادیوم ها مطرح است، به همین دلیل به احتمال فراوان بازی ها در دوحه قطر برگزار خواهد شد. کشوری که میزبان جام جهانی 2022 است و با ساخت استادیوم های مدرن و با داشتن تهویه های خنک نماینده استادیوم ها، مسئله ای برای میزبانی از مسابقات در فصل گرما هم ندارد.

در حال حاضر AFC میخواهد آنالیز های نهایی درباره زمان برگزاری و میزبان دیدارهای به جامانده لیگ قهرمانان آسیا را انجام دهد و تصمیم نهایی را اعلام کند. با توجه به پیشنهادهای ارائه شده، چهار بازی به جامانده در مرحله گروهی و همچنین دیدارهای مرحله یک هشتم نهایی به صورت تک بازی پس از تعیین شدن تیم های صعود نماینده در همان شهر معین شده برگزار خواهد شد.

در صورتی که قطر میزبان دیدارهای به جامانده لیگ قهرمانان آسیا گردد، چهار استادیوم خلیفه، الجنوب، الریان و اجوکیشن سیتی که برای میزبانی از جام جهانی آماده شده اند، می توانند میزبان تیم های باشگاهی غرب آسیا باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1057

به "تصمیماتی که در جلسه AFC اتخاذ شد؛ بازی های فشرده باشگاه ها در 15 روز، دوحه میزبان احتمالی لیگ قهرمانان آسیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیماتی که در جلسه AFC اتخاذ شد؛ بازی های فشرده باشگاه ها در 15 روز، دوحه میزبان احتمالی لیگ قهرمانان آسیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید