تعرفه آب و برق و گاز برای خانوارهای کم مصرف محروم رایگان شد

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران - نمایندگان خانه ملت، تعرفه آب، برق و گاز مشترکین کم مصرف خانوارهای محروم را رایگان کردند.

تعرفه آب و برق و گاز برای خانوارهای کم مصرف محروم رایگان شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خانه ملت، کنندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 6 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان آنالیز بخش درآمدی لایحه بودجه 1400، با بند الحاقی 3، 5 و 6 از تبصره 8 ماده واحده لایحه بودجه موافقت کردند.

در بند الحاقی 3 تبصره 8 ماده واحده لایحه بودجه آمده است: وزارتخانه های نفت و نیرو موظفند در سال 1400 تعرفه های آب، برق و گاز مشترکین خانوارهای کشور را به گونه ای اصلاح کنند که با رعایت مناطق جغرافیایی کشور، تعرفه مشترکین کم مصرف خانوارهای محروم(از جمله افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی) برابر صفر، مشترکین تا الگوی مصرف به صورت یارانه ای، مشترکین پرمصرف بالاتر از الگوی مصرف به صورت غیریارانه ای و براساس الگوی افزایش پلکانی(ibt) مشخص گردد. تعرفه به نرخ صفر آب خانوارهای محروم براساس بعد خانوار محاسبه می گردد.

میزان افزایش تعرفه مشترکین پر مصرف بالاتر از الگوی مصرف باید حداقل به اندازه ای مشخص گردد که بارمالی رایگان کردن تعرفه مشترکین کم مصرف را جبران نماید و احتیاج به تامین منابع جدید نداشته باشد.

آئین نامه اجرایی این بند به پیشنهاد مشترک وزارتخانه های نفت و نیرو تهیه می گردد و ظرف مدت یکماه پس از ابلاغ این قانون به تصویب هیات وزیران میرسد.

براساس الحاقی 5 تبصره 8 ماده واحده این لایحه؛ براساس ماده(4) قانون مجازات استفاده کنندگان غیرمجاز از آب، برق و تلفن، فاضلاب و گاز - مصوب 10 /3 /1396 دستگاههای مسئول موضوع این قانون می توانند، در سال 1400 نسبت به برقراری انشعابهای غیردائم خدمات عمومی موضوع این قانون مطابق با تعرفه مربوطه، تا مشخص تکلیف قانونی از سوی مراجع ذیصلاح، اقدام کنند.

در بند الحاقی 6 تبصره 8 ماده واحده لایحه بودجه 1400 آمده است؛ دولت مکلف است در واردات محصولات کشاورزی و دامی اولویت خرید خود را از شرکتهای ایرانی فعال در حوزه کشاورزی فراسرزمینی قرار دهد. آئین نامه اجرائی این بند توسط وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت صنعت ، معدن و تجارت و بانک مرکزی تهیه و به تصویب هیات وزیران می رسد.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1588

به "تعرفه آب و برق و گاز برای خانوارهای کم مصرف محروم رایگان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعرفه آب و برق و گاز برای خانوارهای کم مصرف محروم رایگان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید