تولید سالانه بیش از 9 هزار تن ماهی در اردبیل

به گزارش مجله روگذر، سالانه 9 هزار و 800 هزار تن انواع ماهیان سردابی و گرمابی در استان اردبیل تولید می شود.

تولید سالانه بیش از 9 هزار تن ماهی در اردبیل

به گزارش خبرنگاران اردبیل سیف الله تیزرو سرپرست اداره کل شیلات استان اردبیل گفت : در حالی که میزان تولید ماهی حدود هزار و 200 تن در سال 86 در استان اردبیل بود این رقم در 14 سال گذشته بیش از 8.5 برابر افزایش یافته و هم اکنون 9 هزار و 800 هزار تن انواع ماهیان سردابی و گرمابی در استان اردبیل تولید می شود.

وی اضافه کرد: برنامه سال جاری اداره کل شیلات و آبزی پروری استان اردبیل افزایش 600 تن ماهی به مجموع تولید سالیان آبزیان در این استان است که این کار به تناسب ظرفیت تولید ماهی در مرکز استان و شهرستان ها انجام خواهد شد.

سرپرست اداره کل شیلات استان اردبیل بیان نمود: افزایش 50 الی 60 تنی ظرفیت تولید ماهی در مزارع استخر های پرورش ماهی شهرستان های مختلف استان با حمایت از مجریان طرح های آبزی پروری و راه اندازی مراکز پرورش ماهی جدید و همچنین افزایش تولید ماهی در واحد سطح استخر های موجود از برنامه های پیش بینی شده برای افزایش تولید ماهی در این استان است.

توزیع بچه ماهی رایگان بین استخر های خسارت دیده اردبیل

تیزرو اضافه کرد: همانند سال گذشته و در راستای حمایت و پشتیبانی از صاحبان استخر ها ومزارع پرورش ماهی خسارت دیده از کرونا و یا حوادث غیر مترقبه سال جاری نیز بچه ماهی رایگان قزل آلا در بین استخر های خسارت دیده توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه رشد برخی از انواع بچه ماهیان رها شده در داخل آبگیر ها و رودخانه های استان از جمله بچه ماهی سفید متناسب با اقلیم منطقه نیست، اضافه کرد : در سال جاری برنامه رهاسازی بچه ماهی در داخل آب جمع آوری شده در پشت سدها ، رودخانه ها و آبگیر های استان اردبیل پس از انجام مطالعه بر نحوه رشد قابل قبول بچه ماهیان رها شده سالیان قبل صورت خواهد گرفت.

سرپرست اداره کل شیلات استان اردبیل همچنین با اشاره به افزایش مصرف ماهی در استان اردبیل گفت: مصرف سرانه ماهی در این استان هم اکنون 11 کیلو گرم است که با برنامه ریزی های اجرا شده افزایش خواهد یافت.

تیزرو بیان نمود: با توجه به اینکه ماهی به علت داشتن پروتئین بالا و چربی های غیراشبا و امگا 3 دارای خاصیت بی نظیر بوده و سرشار از ویتامین ها است، امیدواریم مردم مصرف آن را به عنوان یک ماده غذایی مؤثر و مغزی در تغذیه روزانه خود مورد توجه قرار دهند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1734

به "تولید سالانه بیش از 9 هزار تن ماهی در اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید سالانه بیش از 9 هزار تن ماهی در اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید