حرفه ای های سینما نمی گذارند راه تازه باز گردد، مشکل سانسور نیست

به گزارش مجله روگذر، فرشباف گفت:حرفه ای های سینما نمی گذارند، راهی تازه شروع گردد و مشکل سینمای ما سانسور نیست.

حرفه ای های سینما نمی گذارند راه تازه باز گردد، مشکل سانسور نیست

به گزارش خبرنگار ، فیلم سینمایی تومان ساخته مرتضی فرشباف در سانس پایانی آثار داستانی در روز دوم جشنواره فجر در پردیس ملت کاخ رسانه ها اکران شد. این اثر با نظرات متفاوتی رو به رو بود و البته بسیاری نقدها فراوانی را مطرح کردند.

فرشباف در گفت وگو با خبرنگار ما درباره نقدها اهالی رسانه نسبت به فیلم بیان نمود: وقتی هواداران فیلم دو قطبی می شوند، یعنی همه چیز طبیعی است. فیلم روال آشنای سینمای ایران را طی نمی نماید. به همین دلیل، مخاطب,فیلم را به عنوان فکر و ایده ای تازه، راحت در آغوش می گیرد.

فرشباف ادامه داد: معتقدم فیلمم می تواند بسیار خوب مخاطب عام داشته باشد. کسی که در خانه بیننده فیلم های هالیوودی است، به خوبی با این اثر ارتباط برقرار می نماید. حرفه ای های سینما نمی گذارند، راهی تازه شروع گردد; مشکل سینمای ما سانسور نیست.

وی درباره نقدهای که نسبت به فرم فیلم می گردد، گفت: بعضی ها فکر می نمایند حرکت دوربین مزاحم قصه است؛ فکر می نمایند این حرکات جلوی تمرکز روی محتوا را می گیرد و مزاحم است. این اتفاقات می تواند طوری در هم تنیده شوند که هیچ کدام بر دیگری اولویت نداشته باشد. محتوا می تواند در حرکت دوربین یا نوع نزدیک شدن به آن آدم باشد. متاسفانه ما در سینما، ابتدا قصه پیدا می کنیم و برایش کاراکتر می سازیم. در صورتی که باید با کاراکتر ها به قصه برسیم. راه نزدیک شدن به کاراکترها، کار با دوربین و میزانسن است. باید از مدیوم شات بیرون بیاییم.

این کارگردان سینما گفت: اسم فیلم ابتدا عنوان دیگری بود، اما فکر کردم تومان عنوان بهتری است؛ چراکه پول، شخصیت منفی پنهان فیلم است که باعث می گردد، شخصیت اصلی، آدم های اطراف خود را از دست بدهد. این عنوان تمرکز بیشتری در مخاطب ایجاد می نماید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 863

به "حرفه ای های سینما نمی گذارند راه تازه باز گردد، مشکل سانسور نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرفه ای های سینما نمی گذارند راه تازه باز گردد، مشکل سانسور نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید