خبرنگاران رئیس دانشگاه پزشکی شیراز:شمار مبتلایان کرونا در فارس نشانگر بحران است

به گزارش مجله روگذر، شیراز-خبرنگاران -رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه روز دوشنبه دو هزار بیمار جدید مبتلا به کروناویروس در استان فارس شناسایی شدند گفت :این آمار به منزله بروز بحران در ماه های اخیر است.

خبرنگاران رئیس دانشگاه پزشکی شیراز:شمار مبتلایان کرونا در فارس نشانگر بحران است

مهرزاد لطفی سه شنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کووید 19 در دانشگاه علوم پزشکی شیراز روزهای کنونی را که بار دیگر موجی از نگرانی در جامعه حکمفرما شده برای تیم های مدافع سلامت سخت تر از همواره توصیف کرد و اضافه کرد: متاسفانه پیامد نوروز سال جاری به دلیل بعضی بی توجهی ها، رقم خوردن شرایط سخت کرونایی از نظر میزان ابتلا، بستری بیماران و جان باختن هموطنانمان بود که طی روزهای اخیر، با شیب قابل توجهی در حال افزایش است.

وی ادامه داد: هر بیمار مبتلا به کرونا می تواند تعداد بیشتری از افراد جامعه را نیز مبتلا کند و شناسایی روزانه دو هزار بیمار جدید، به منزله کوه یخی سهمگین در جامعه است که نشان دهنده گستردگی چرخه های انتقال این بیماری بوده و تمام ما را تهدید می نماید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه به بستری بیش از 300 بیمار جدید طی شبانه روز گذشته اشاره نمود که در ادامه روزهای سخت اخیر، بار دیگر فشار مضاعفی را برای مدافعان سلامت و همچنین ظرفیت موجود تخت های بیمارستانی به همراه داشت.

لطفی بار دیگر نسبت به خطر بالای گونه انگلیسی کرونا و قدرت بالای سرایت آن از فرد مبتلا به دیگران هشدار داد و گفت: این ویژگی گونه انگلیسی در کنار شدت بالای ابتلای بیماران، یکی از مهم ترین علت های گستردگی کنونی بیماری در سطح استان است و متاسفانه حجم بالایی از بیماران کووید 19 استان در حال حاضر، به این گونه مبتلا هستند که نشان می دهد در روزهای آینده، شرایط بحرانی تر نیز در پیش داریم.

این مقام مسوول در حوزه سلامت فارس با اشاره به تصمیم گیری های ستاد ملی و استانی کرونا در مورد اعمال بعضی محدودیت ها در استان به دلیل قرمز و نارنجی شدن رنگبندی شهرهای استان، از عموم مردم خواست تا با دقت نظر نسبت به اهمیت حفظ سلامت خود و عزیزانشان در این شرایط بحرانی؛ نهایت همکاری را در این زمینه داشته و با رعایت جدی پروتکل ها، از ابتلا به این بیماری پیشگیری نمایند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: در طی بیش از یک سال گذشته، همکاران حوزه سلامت در جای جای این استان، در حوزه های بهداشت، درمان، پشتیبانی و آموزشی، تمامی توان خود را برای یاری به تامین سلامت مردم استان به کار بسته اند و بر خلاف بعضی امیدواری ها در سطح جهان نسبت به ریشه کنی بیماری، متاسفانه پس از این دوره طولانی فشار مضاعف بر مدافعان سلامت، باز هم شاهد تشدید این شرایط هستیم که بر خود لازم می دانم از صمیم قلب، از این همت شبانه روزی و ایثارگرانه قدردانی کنم.

وی از مردم خواست تا در شرایط کنونی نیز بار دیگر با هدف حفظ سلامت خود و عزیزانشان؛ همچنین پاسداشت کوشش های تیم های سلامت، تمام کوشش خود را برای اجرای پروتکل های بهداشتی به کار گیرند تا به زودی شاهد بهبود شرایط سلامت جامعه باشیم.

لطفی شروع واکسیناسیون سراسری علیه کرونا در گروه های هدف و امید به گسترش این اقدام در جامعه طی ماه های آینده را دریچه امیدی دانست که می تواند در کنار پایبندی به رعایت بهداشت و روش های پیشگیرانه، زمینه های امید به بهبود شرایط را در جامعه فراهم آورد.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1621

به "خبرنگاران رئیس دانشگاه پزشکی شیراز:شمار مبتلایان کرونا در فارس نشانگر بحران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رئیس دانشگاه پزشکی شیراز:شمار مبتلایان کرونا در فارس نشانگر بحران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید