رسوایی بزرگ ترین خودروساز دنیا، تویوتا هم متقلب از آب عایدی!

به گزارش مجله روگذر، دایهاتسو، یکی از زیرمجموعه های شرکت تویوتا موتور، پس از اعتراف به تقلب در وسایل نقلیه برای عملکرد بهتر در تست های تصادف، شرایط خوبی ندارد.

رسوایی بزرگ ترین خودروساز دنیا، تویوتا هم متقلب از آب عایدی!

امیرمسعود عابدین:شرکت های بزرگ خودروسازی در بعضی مواقع اقدام به کارهای غیرقانونی می نمایند اما بیشتر این کارها به وسیله نهادهای نظارتی بسیار سخت گیر شناسایی می شوند.فولکس واگن، مرسدس بنز و... از این دسته شرکت ها هستند.

حالا در جدیدترین شناسایی موارد غیرقانونی، تویوتا هم متقلب از کار درآمده است!

این مشکل چهار مدل را تحت تأثیر قرار می دهد: تویوتا یاریس آتیو، پرودوا آکسیا، تویوتا آگیا و یک محصول ناتعیین آینده. این خودروها در هنگام تست تصادف از قسمت جانبی، دارای یک بریدگی در پانل داخلی درب جلو بودند. این امر از احتمال برخورد یک لبه تیز جلوگیری کرد که می توانست در هنگام باز شدن کیسه هوای جانبی به سرنشین آسیب برساند. وقتی مدل ها به فروش رفتند، بریدگی نداشتند.

دایهاتسو خاطرنشان کرد که 88123 نمونه از این مدل ها را به فروش رسانده است.این شرکت 76289 دستگاه از تویوتا یاریس آتیو را به تایلند، مکزیک و کشورهای حوزه خلیج فارس مثل عربستان سعودی، امارات متحده عربی، کویت، قطر، بحرین و عمان تحویل داد.تویوتا آگیا تا ژوئن 2023 وارد فراوری نمی گردد، بنابراین هنوز هیچ کدام در دست مشتری نیست.بدیهی است که مدل معرفی نشده هنوز به فروش می رسد.دایهاتسو توسعه این خودروها و تست ایمنی آنها را انجام داده است. سپس تویوتا آنها را به عنوان محصولات خود این شرکت معرفی کرد.

بیشتر بخوانید:

  • بازگشت متفاوت نیسان به ایران با این شاسی بلند تهاجمی/ عکس

از آنجایی که این مشکل برای یک خودروی سواری برند تویوتا اتفاق افتاده است، ما معتقدیم که مشکل به دایهاتسو محدود نمی گردد.ما با انجام تحقیقات دقیق و جمع آوری کامل حقایق برای درک شرایط، تعیین دلیل واقعی و کوشش مجدانه برای جلوگیری از آن آغاز خواهیم کرد.

آکیو تویودا، رئیس فعلی تویوتا، گفت: ما بعلاوه در خصوص حقایقی که به وسیله تحقیقات خود می آموزیم، به موقع به مردم اطلاع خواهیم داد.هنوز تعیین نیست که چه کسی در طول تست تصادف تصمیم گرفته است که این اقدام را انجام دهد.دایهاتسو فروش این خودروها را متوقف می نماید و آنها را با حضور مقامات بازرسی و صدور گواهینامه مجدداً آزمایش خواهد نمود.

شفافیت در ارائه محصولات و اعلام تخلف در همان زمان اتفاق افتاده، چیزی است که در صنعت خودروسازی کشورمان علاوه بر اینکه وجود ندارد، بلکه مورد کتمان و انکار هم می گردد.چندین سال بعد از اینکه یک خودرو وارد بازار شده و به فروش می رسد، درباره تخلف اتفاق افتاده صحبت می گردد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1402 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2284

به "رسوایی بزرگ ترین خودروساز دنیا، تویوتا هم متقلب از آب عایدی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسوایی بزرگ ترین خودروساز دنیا، تویوتا هم متقلب از آب عایدی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید