ساختمان جدید پلاسکو سرانجام سال جاری قابل بهره برداری است

به گزارش مجله روگذر، پرویز فتاح در بازدید از پروژه پلاسکو در جمع خبرنگاران گفت: تا سه ماه دیگر احداث ساختمان پلاسکو به خاتمه می رسد و کسبه از اردیبهشت ماه می توانند در ساختمان مستقر شوند.

ساختمان جدید پلاسکو سرانجام سال جاری قابل بهره برداری است

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارمین سالگرد سانحه پلاسکو، فرصت مناسبی بود که امروز به همراه هیاتی از شهرداری و بعضی از کسبه بازدیدی از فرایند ساخت پلاسکو داشته باشیم.

رییس بنیاد مستضعفان با اشاره به پیشرفت فیزیکی این ساختمان اضافه نمود: این ساختمان جدید در حال حاضر 85 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فتاح تاکید نمود: ساخت پلاسکوی جدید تا انتها سال 99 به اتمام می رسد و از اردیبهشت ماه کسبه می توانند مستقر شوند چراکه ما به دنبال این هستیم که با رعایت تمام استانداردها پلاسکوی جدید را احداث کنیم و در اختیار کسبه قرار دهیم.

وی اضافه نمود: البته در این مدت به دلیل شیوع ویروس کرونا و تورم قابل توجه، با محدودیت هایی در احداث ساختمان جدید پلاسکو روبرو بودیم اما این ها مانعی برای ادامه ساخت و سازها نشد و اجازه ندادیم کار ساخت متوقف بماند.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه تمام استانداردها رعایت شده، گفت: تمام ضوابط شهرداری، نظام مهندسی و سازمان میراث در ساخت پلاسکو رعایت شده است.

فتاح ادامه داد: شهرداری همیشه در این پروژه با بنیاد همکاری نموده و هیچ گاه مانع از احداث ساختمان پلاسکو نشد.

وی با بیان اینکه پروانه ساختمان پلاسکو صادر شده است، گفت: شهرداری حقوقی داشته که ما موظف به پرداخت آن هستیم.

فتاح درباره جبران پارکینگ ساختمان پلاسکو گفت: ساختمان قبلی دارای پارکینگ نبوده و قرار بر این است که برای ساختمان جدید از پارکینگ رو به روی پروانه استفاده کنیم.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه به دنبال ساخت ایمن این ساختمان هستیم، گفت: از صبر و حوصله کسبه تشکر می کنیم و از آنها درخواست داریم سه ماه دیگر هم صبر نمایند.

وی ادامه داد: تا انتها سال پیشرفت فیزیکی این پروژه به 94 درصد می رسد و مغازه ها قابل تحویل هستند اما تا اردیبهشت ماه استقرار کسبه طول می کشد.

فتاح با بیان اینکه هیچ مشکل و اختلافی برای تقسیم واحدها بین کسبه وجود ندارد، گفت: در تمام موضوعات نظر کسبه و شهرداری را اعمال نموده ایم و تمام مراحل ساخت با نظر ایشان بوده است.

وی ادامه داد: فضاهای عمومی را در این ساختمان جدید افزایش دادیم تا رفاه بیشتری برای کسبه ایجاد گردد.

رییس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه تمام هزینه های ساخت را بنیاد پرداخته است، گفت: هر چند بنیاد مالک بوده و تمام سرقفلی ها از سال 1340 تا به امروز چند دست چرخیده و بنیاد به عنوان مالک سهم 20 درصدی در ساخت داشت اما به دلیل اینکه سانحه سنگینی رخ داد، پذیرفتیم تمام هزینه ها را قبول کنیم و تمام ساخت با بنیاد باشد.

وی اضافه نمود: برای پرداخت قسمتی از هزینه ها، بخشی از مطالبات بنیاد از شهرداری تهاتر شد و ما موظف هستیم که این ساختمان را به انتها برسانیم.

فتاح درباره طبقه زیرزمین پلاسکو گفت: هیچ مورد پنهانی در ساخت پلاسکو نداریم در حال حاضر زیرزمین پلاسکو انبار است اما اگر قرار باشد تغییر کاربری داشته باشیم هزینه آن را به شهرداری می پردازیم و اعلام می کنیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1485

به "ساختمان جدید پلاسکو سرانجام سال جاری قابل بهره برداری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساختمان جدید پلاسکو سرانجام سال جاری قابل بهره برداری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید