طرح نیروی انتظامی برای تامین بیشتر امنیت گردشگران

به گزارش مجله روگذر، مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران از طرح نیروی انتظامی برای تامین بیشتر امنیت گردشگران در مناطق پرازدحام پایتخت خبر داد.

طرح نیروی انتظامی برای تامین بیشتر امنیت گردشگران

رجبعلی خسروآبادی درباره تامین بیشتر امنیت توریستان در تهران با توجه به برخی گزارش ها از سرقت در مناطق پرازدحام گفت:

ما توافقنامه ای با سردار ساجدی نیا، فرمانده نیروی انتظامی پایتخت داشتیم که چارچوب های تامین امنیت برای توریستان را تعیین کرده است. در جلسه مشترک با رئیس پلیس امنیت پایتخت نیز دو طرح در این باره مطرح شد که ایجاد کیوسک های اطلاع رسانی در مناطق پرتردد تهران، مثل محدوده بازار از آن جمله است که قابلیت اجرا دارد.

وی ادامه داد که پلیس توریست با توجه به رشد ورود توریستان به ایران یک نیاز محسوب می شود، اما اینکه طرح آن به چه شکلی اجرا شود، موضوعی بود که با پلیس امنیت پایتخت به بحث گذاشته و پس از بررسی پیشنهادها، قرار شد در مناطق پرازدحام پایتخت چیزی شبیه پایگاه اطلاع رسانی و انتظامی برای رسیدگی به مسائل توریستان راه اندازی و مسائل حادتر با ارجاع به کلانتری های محل، پیگیری شود. او با بیان اینکه این پیشنهاد از سوی نیروی انتظامی مطرح شده است، خاطرنشان کردکه خوشحالم دوستان نیروی انتظامی به این موضوع (تامین امنیت توریستان) توجه نشان دادند. رئیس پلیس امنیت تهران دیدگاه های خوبی در این زمینه دارد و در عین حال نیز معتقد است که این موضوع نباید خیلی واضح و علنی باشد چون سبک کار ایشان بیشتر حالت اطلاع رسانی و حل مشکل توریستان را دارد. خسروآبادی همچنین یادآور شد: مسائل مربوط به تردد، اطلاع رسانی و نابسامانی هایی که در بخش هدایت توریستان در دروازه های ورود به کشور وجود دارد، بررسی شده و قرار است فرودگاه امام(ره) پنج نقطه را مکان یابی کند تا بخش خصوصی، کیوسک های اطلاع رسانی را برای رسیدگی به نیازها و مسائل توریستان هنگام ورود به کشور ایجاد کند.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: کجارو
انتشار: 5 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1139

به "طرح نیروی انتظامی برای تامین بیشتر امنیت گردشگران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نیروی انتظامی برای تامین بیشتر امنیت گردشگران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید