فرازهایی از وصیت نامه شهید محمد دادخواه

به گزارش مجله روگذر، خبرگزاری خبرنگاران- شهید محمد دادخواه، یکم فروردین 1341، در شهرستان بروجرد به دنیا آمد. تا خاتمه دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. سی ام تیر 1362، در بوکان توسط نیروهای عراقی براثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار او در زادگاهش واقع است.

فرازهایی از وصیت نامه شهید محمد دادخواه

????????فرازهایی از وصیت نامه شهید محمد دادخواه????????

بانام آن کس که کارها بانام او شروع و با یاد او ختم می شود. سپاس خدایی را که هنگامی که آسمان ها و زمین را گسترد هیچ کس را به گواهی نطلبید و آنگاه که جانداران را آفرید هیچ کس را به یاری نگرفت.

ای پروردگار من، از شر وسوسه های شیطانی و نفس عماره به درگاه تو پناه می برم .

بارالها مرا از لشگریان خودت قرار ده که لشگریان تو چیره اند و مرا از حزب خود به حساب آور که حزب تو رستگار است و مرا از دوستان خویش معین فرمای که دوستان تو را نه بیمی است و نه اندوهی.

بارالها دین مرا اصلاح کن که دین نگهدار کار من است و آخرت مرا اصلاح کن که آن سرای قرارگاه من است و از همسایگی فرومایگان قرار نده.

زندگی را برای من افزایش در امر خیر قرار ده و وفات و شهادت مرا آسودگی از هر شری قرار ده. بار خدایا بر محمد(ص) خاتم پیامبران و کامل کننده وعده فرستادگان و بر خاندان طیب وطاهر او درود باد و بر یاران برگزیده اش.

ای پروردگار، ما به تو توکل داریم و به تو روی آورده ایم و بازگشت به سوی توست.

با درود و سلام بیکران به پیامبر پاک اسلام و نایب برحقش امام خمینی و سلام بر تمام شهدای پاک اسلام از صدر اسلام تا به امروز و مجروحین ازجان گذشته و سلام بر خانواده عزیزم.

ای پدر و مادر عزیزم امیدوارم که با شهادت خود شمارا در برابر حضرت زهرا روسفید کرده باشم و پسر شایسته و ارزنده ای برای شما بوده باشم.

ای پدر و مادر از تمام زحماتی که برای من تا به امروز کشیده اید ممنون هستم و امیدوارم که خداوند اجر تمام زحمات و رنجه ای شمارا در آخرت بدهد و ای مادر چه شب هایی که برای بزرگ کردن من بیداری می کشیدی و رنج و زحمت را تحمل کرده ای تا بتوانی فرزندی شایسته و مؤمن و باایمان تحویل اسلام و امام زمان و نایب برحقش داده باشی و سلام بر خواهران رهرو زینب.

امیدوارم که همچنان پیرور زینب باشید و درراه اسلام و رهبر قدم بردارید و نگذارید که رهبر تنها بماند. ای خانواده عزیز می خواستم چند نکته را به شما یادآور باشم.

یکی اینکه این رهبر را تنها نگذارید و از رهکردها و فرمایشات او پیروی کنید چه در اعمالتان و چه در گفتارتان و ثانیاً حمایت از روحانیت مبارز و متعهد و مسئولین خدمتگزار اسلام و آن ها را با هر وسیله ای که می توانید پشتیبانی کنید و ثالثاً از شهادت من البته اگر سعادت داشتم هیچ گونه ناراحتی نداشته باشید چون شهیدان پیرو سالار شهیدان یعنی حسین مظلوم (ع) هستند.

در آخر امیدوارم که مرا حلال کنید اگر عمل زشت و نادرستی از من سرزده باشد مرا ببخشید. خب دیگر وقت خداحافظی و وداع رسیده. نمی دانم چرا انسان در موقع خداحافظی حرفی برای زدن ندارد و تمام مطالب و حرف ها از یادش می رود و تنها حرفی که به خاطر می ماند دعا برای امام است. دعا کنیم که خدا طول عمر زیادی به امام امت دهد.

-سبک زندگیمان را همانند شهدا کنیم

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1589

به "فرازهایی از وصیت نامه شهید محمد دادخواه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرازهایی از وصیت نامه شهید محمد دادخواه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید