لپ تاپ خود را یک دقیقه ای کامل شارژ کنید!

به گزارش مجله روگذر، یک کشف تازه می تواند راه را برای ابرخازن هایی هموار کند که می توانند تلفن ها و لپ تاپ ها را در 60 ثانیه و ماشین های برقی را در ده دقیقه شارژ نمایند.

لپ تاپ خود را یک دقیقه ای کامل شارژ کنید!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، در یک بیانیه مطبوعاتی، دانشگاه کلرادو در بولدر بیان کرد که محققان این دانشگاه در درک ما از نحوه رفتار ذرات یونی باردار به پیشرفتی دست یافته اند؛ کشفی که می تواند کلیدی برای دستیابی به قابلیت ذخیره انرژی ابرخازن ها باشد.

ابرخازن ها مدت هاست به عنوان وسیله ای برای شارژ سریع برقی پیشنهاد می شوند، اما تا به امروز، پی بردن به چگونگی افزایش چگالی انرژی برای مطابقت یا فراتر رفتن از چگالی انرژی باتری های لیتیوم-یون ممکن نبوده است. اما از نظر مهندس شیمی و بیولوژیکی آنکور گوپتا، نویسنده اصلی مطالعه جدیدی که در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences منتشر شده است، ممکن است بازی به زودی تغییر کند.

او در بیانیه مطبوعاتی گفت: مجذوب کنندهیت اصلی ابرخازن ها در سرعت آنها نهفته است؛پس چگونه می توانیم شارژ و آزادسازی انرژی آنها را سریع تر کنیم؟ با حرکت کارآمدتر یون ها.

گوپتا و همکارانش ادعا می نمایند که به نکات ارزشمندی در قانون کیرشهف

دست پیدا نموده اند، اصل معین نماینده در نظریه جریان الکتریکی که حکم می نماید ولتاژ باید در حلقه های خاصی حرکت کند.

توضیحات خبرنگاران : قانون ولتاژ کیرشهف یا KVL بیان می نماید: در هر شبکه حلقه بسته، کل ولتاژ حلقه برابر با مجموع تمام افت ولتاژهای موجود در آن است. به عبارت دیگر، مجموع تمام ولتاژهای حلقه باید برابر با صفر باشد. این ایده کیرشهف، به عنوان بقا یا پایستگی انرژی نیز شناخته می گردد.

همانطور که گوپتا و تیمش کشف نموده اند، یون ها در محیط های متخلخل مانند آنچه در ابرخازن ها یافت می شوند به گونه ای متفاوت از آنچه که با پیروی دقیق از قانون کیرشهف انتظار می رود، حرکت می نمایند و این موضوع اصلاحیه ای برای اصل قدیمی ظرفیت ذخیره سازی است.

گوپتا گفت:ما حلقه گم شده را پیدا کردیم.

یافته ها، همانطور که او در مصاحبه نشان می دهد، می تواند پیامدهای عظیمی برای آینده سیاره داشته باشد.

البته، محققان هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارند تا اینکه آخرین کشف در دستگاه های ذخیره سازی انرژی نسل بعدی پیاده سازی گردد. با این وجود، این یک کشف مجذوب کننده در آینده فناوری است.

منبع: futurism

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 خرداد 1403 بروزرسانی: 13 خرداد 1403 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2356

به "لپ تاپ خود را یک دقیقه ای کامل شارژ کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لپ تاپ خود را یک دقیقه ای کامل شارژ کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید