مصاحبه مارگارت آتوود در سینماها پخش می گردد، گیلاد به آمریکا برگشت

به گزارش مجله روگذر به نقل از آسوشیتدپرس، سه شنبه پیش (10 سپتامبر) جدیدترین کتاب مارگارت آتوود به صورت همزمان در کشورهای مختلف راهی کتابفروشی ها شد.

مصاحبه مارگارت آتوود در سینماها پخش می گردد، گیلاد به آمریکا برگشت

وی درباره این کتاب گفته است از دنیا سرکوب گر الهام گرفته، زیرا این دنیا سرکوب گر است که به درون او بازگشته است.

وی گفت: به جای این که از گیلاد دور شویم، دوباره به سمت آن رفته ایم، به ویژه در آمریکا.

آتوود در نشستی که هم زمان با انتشار کتابش در لندن برگزار گردید و اولین اظهارات عمومی او درباره انتشار وصیت ها بود این سخنان را به زبان آورد.

وی گفت نوشتن این رمان را بیش از دو سال پیش و اندکی پس از رفتن دونالد ترامپ به کاخ سفید آغاز کرد و فوریه 2017 ناشرش را از این امر آگاه ساخت.

از آن موقع، بخش هایی از آمریکا قوانین جدیدی وضع نموده اند که آتوود با مخالفت با آنها معتقد است در این کشور گسترش آزادی های فردی محقق نشده است.

داستان وصیت ها 15 سال پس از سرگذشت ندیمه اتفاق می افتد و با زمانی که سریال تحسین شده ای که بر مبنای این رمان ساخته شد، فاصله زیادی دارد.

در حالی که کتاب اول در سه فصل راهی تلویزیون شد، گفته شده مترو گلدوین مایر و هولو قصد دارند تا وصیت ها را نیز برای تلویزیون بسازند.

راوی کتاب جدید دیگر آفرید شخصیتی که نقشش را الیزابت ماس در سریال ایفا کرد، نیست؛ اما به جای آن سه زن راوی داستان هستند که یکی از آنها عمه لیدیا است.

آتوود در این باره به جمع کوچکی از روزنامه نگاران که در لندن گرد آمده بودند، گفت: گرچه نمی توانستم داستان را از زبان آفْرید روایت کنم، اما آن را از زبان افراد دیگری بیان کردم و توانستم داستان را از ابتدا تا سرانجام تعریف کنم، زیرا ما از کتاب سرگذشت ندیمه می دانیم که گیلاد نابود می گردد.

وی اضافه نمود: چگونه از بین رفت؟ چگونه چنین رژیم هایی ناپدید می شوند؟... برایم کشفش جالب است.

البته اگر قرار باشد وصیت ها هم راهی تلویزیون گردد، به نظر می رسد یک کمد لباس جدید لازم باشد زیرا جلد کتاب جدید نشان می دهد که به جای رنگ قرمز، شخصیت ها لباس سبز برتن دارند.

این نویسنده کانادایی در این باره گفت: در این کتاب انتخاب های جدید برای لباس اجرا شده است. وی اضافه نمود: انسان در طول زمان عاشق لباس هایی شد که نشان می دهند چگونه آدمی هستی، مثل تیم های فوتبال و چیزهای مثل این. بنابر این، بله ما لباس های جدیدی در این کتاب داریم.

این نویسنده یادآوری کرد که در ساخت سریال از کتاب اصلی با میلر سازنده آن در ارتباط بود و گرچه قدرت کامل برای تغییر نداشت اما توصیه هایی به آنها می کرد.

وصیت ها 34 سال پس از کتاب اصلی منتشر شده است و علاقه مندان به خواندن آن از نیمه شب در کتاب فروشی ها صف بستند تا زودتر کتاب دوم را بخرند.

آتوود در این نشست در رویدادی که بلیت هایش از پیش کاملا به فروش رفته بود، در تئاتر ملی لندن شرکت کرد و با سمیر احمد روزنامه نگار بی بی سی و نیویورک تایمز به مصاحبه نشست و درباره آثارش، طیف متنوع کتاب هایش و این که چرا این داستان را پس از 34 سال ادامه داد، سخن گفت.

وی گفت از نسخه اقتباسی داستان ندیمه تحت تاثیر نهاده شد و این که لباس های شخصیت های آن به عنوان نمادهایی از مقاومت در سراسر دنیا مورد توجه نهاده شده اند، هیجان زده شده است.

وی گفت: این یک تاکتیک اعتراضی عالی است، زیرا شما مزاحمتی ایجاد نمی کنید. شما هیچ نمی گویید. شما خیلی ساکت و بی صدا نشسته اید و لباستان هم کاملا پوشیده است. وی اضافه نمود: این یک تصویر اعتراضی فوق العاده است.

آتوود سال پیش در مصاحبه ای گفته بود که نوشتن سرگذشت ندیمه را از سال 1984 و زمانی که آلمان هنوز بین دو کشور تقسیم شده بود و بسیاری از کشورهای اروپای شرقی زیر سیطره اتحاد جماهیر شوروی بودند نوشته است. وی اضافه نمود: قانون من برای آن کتاب این بود که هیچ چیز که در زندگی واقعی وجود نداشته باشد ننویسم؛ حالا در هر جا و هر زمانی.

این کتاب با توجه به سریال پرمخاطب آن، به یک پدیده بدل شده است.

در این نشست لیلی جیمز بازیگر مشهور بریتانیایی بخش هایی از کتاب را روخوانی کرد و سالی هاوکینز و آن دوود که در نقش عمه لیدیا در سریال بازی نموده، نیز در صحنه او را همراهی کردند.

قرار است این نشست در 1300سالن سینمای آمریکا، بریتانیا، کانادا، استرالیا و نیوزیلند پخش گردد و بلیت های آن در حال فروش است.

آتوود به زودی در تور معرفی کتاب در بریتانیا و ایرلند نیز حضور پیدا می نماید که شامل سخنرانی در 6 شهر از 26 اکتبر تا 2 نوامبر(4 تا 11 آبان) می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 31 فروردین 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 714

به "مصاحبه مارگارت آتوود در سینماها پخش می گردد، گیلاد به آمریکا برگشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصاحبه مارگارت آتوود در سینماها پخش می گردد، گیلاد به آمریکا برگشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید