مقدار فراوری مرغ استان همدان نرمال و طبیعی است

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران/همدان مدیر توسعه و بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: مقدار فراوری مرغ استان، نرمال و طبیعی بوده و متناسب با مصرف و احتیاج استان است.

مقدار فراوری مرغ استان همدان نرمال و طبیعی است

حسین فضلی در گفت وگو با خبرنگاران از میانه فراوری روزانه 140 تا 150 تن مرغ در سطح استان اطلاع داد و اظهار کرد: آخرین مصوبه که در ستاد تنظیم بازار محصولات کشاورزی و وزارت جهاد کشاورزی برگزار شده قیمت عرضه مرغ منجمد برای مصرف کننده از 25 هزار تومان طبق مصوبه آخرین جلسه به 20هزار تومان تقلیل یافت و عرضه به صورت عمده به عمده فروشان درب انبار شرکت پشتیبانی امور دام 18هزار و 800 و مصرف کننده 20 هزار تومان در خصوص مرغ منجمد وارداتی مشخص شده است.

وی در ادامه با اشاره به شرایط فراوری مرغ در استان همدان میانه فراوری روزانه مرغ در استان را 140 تا 150تن برشمرد و اضافه نمود:به علت گرانی جوجه یک روزه و دستورالعمل هایی که به وسیله سامانه بازار و سامانه 100 ابلاغ می گردد در مقاطع کوتاهی از سال، مقاطع 10تا15روزه پرورش و جوجه ریزی کمتر اتفاق می افتد که این امر موجب کاهش فراوری در مقاطع کوتاه سال می گردد اما به هر صورت مقدار فراوری مرغ استان همدان فراوری نرمال و طبیعی بوده و متناسب با مصرف و احتیاج استان است.

فضلی خاطر نشان کرد:برای وقفه ای هم که بعضی از مواقع در زمینه جوجه ریزی استان پیش می آید و با کاهش فراوری روبرو هستیم یک ذخیره استراتژیک در شرکت پشتیبانی امور دام جهاد کشاورزی وجود دارد که هر زمان احتیاج باشد و بازار برای تقاضا وجود داشته باشد و مرغ گرم جوابگوی بازار نباشد از آن ظرفیت مرغ منجمد با کیفیت ذخیره شده با قیمت مصوب وارد بازار شده و کمبود مرغ در مقاطع کوتاه سال پوشش داده می گردد.

فضلی در ادامه با اشاره به جوجه ریزی مهر ماه سال جاری خاطر نشان کرد:در مهر ماه سال جاری در سطح مرغداری های استان همدان دو میلیون 900هزار قطعه جوجه ریزی انجام شد در حالی که احتیاج ماهیانه استان همدان 200 تا 400هزار قطعه مرغ بوده و ماه گذشته مقدار جوجه ریزی استان بالاتر از نُرم خود بوده است.

مدیر توسعه و بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان بعلاوه بیان نمود:از ابتدای آبان ماه تا به امروز نیز 900هزار قطعه جوجه ریزی در سطح مرغداری های استان همدان اجرا شده که با این فرایند استان همدان دارای جوجه ریزی متعادل و منطقی است .

فضلی اضافه نمود:با برنامه ریزی که اجرا شده و با همت وزارت جهاد کشاورزی که در زمینه تامین نهاده های مورد احتیاج دارد در ادامه فراوری مرغ یک فرایند ثابت و یکسان را خواهیم داشت و در ادامه با کمبود مرغ روبرو نخواهیم شد ضمن اینکه پیش از این نیز با کمبود مرغ روبرو نبوده ایم .

وی یاد آور شد:در بعضی مقاطعی که جوجه ریزی پایین بوده و با کاهش فراوری روبرو بوده ایم از ذخیره استراتژیک جهت پاسخگویی به احتیاج بازار استفاده شده و با توزیع مرغ منجمد کاهش فراوری مرغ را جبران می نماید.

فضلی گفت:ذخیره استراتژیک در زمانی که دارای افزایش فراوری باشیم شرکت پشتیبانی مرغ مازاد را خریداری ،ذخیره سازی و منجمد نموده و در زمان احتیاج وارد بازار می نماید .

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 1926

به "مقدار فراوری مرغ استان همدان نرمال و طبیعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدار فراوری مرغ استان همدان نرمال و طبیعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید