هشدار سقوط سنگ از ارتفاعات کندوان، رانندان در حاشیه جاده توقف نکنند

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران : فرمانده پلیس راه کندوان با اشاره به شروع بارندگی از چهارشنبه شب در این محور کوهستانی از احتمال ریزش و سقوط سنگ از ارتفاعات به ویژه در نقاط حادثه خیز هشدار داد.

هشدار سقوط سنگ از ارتفاعات کندوان، رانندان در حاشیه جاده توقف نکنند

سرگردمحمد احمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه نمود: آخرین شرایط هواشناسی حاکی از تغییرات جوی ناپایدار و بارش باران در این محور بوده که باتوجه به نفوذ پذیری آب در کوه های البرز سقوط سنگ از ارتفاعات کندوان احتمال دارد.

وی به کاربران جاده ای و مسافران توصیه کرد از سفرهای غیرضروری به ویژه عبور از این محور کوهستانی پرهیز گردد تا شاهدحوادث ناگوار در محور نباشیم.

وی اظهار داشت: از شروع طرح نوروزی تا به امروز بیش از 80 مورد ریزش و سقوط سنگ در محور کندوان گزارش شده است.

فرمانده پلیس راه کندوان ترافیک خودرویی در این محور را نیمه سنگین بیان کرد و گفت: کاربران جاده ای و مسافران از توقف در حاشیه این جاده و رودخانه های منطقه پرهیز نمایند.

رستوران های روباز مشهد

رستوران های نزدیک حرم مشهد

فهرست وسایل سفر به مشهد با اتوبوس

سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه بارش باران در جاده چالوس - کرج و رگبار شدید باران، رعد و برق، تگرگ، صاعقه و وزش باد شدید برای راه های 10 استان کشور پیش بینی کرد.

فرمانده پلیس راه کندوان ضمن تاکید بر پرهیز از سفرهای غیر ضروری مسافران یادآور شد: با توجه به هشدارهای هواشناسی، این محور کوهستانی همچنان و هر لحظه آبستن حوادث بوده و کاربران جاده ای سقوط سنگ در این محور را جدی بگیرند.

سرگرد احمدی اظهارداشت: مسافران بعلاوه قبل از شروع سفر از سامانه های هواشناسی و 110 و 141 پلیس نیز از شرایط راه های منطقه ها کشور از جمله محور کوهستانی کندوان آگاه شوند تا با مشکل برخورد ننمایند.

روزانه بین 20 تا 30 هزار خودرو در محور کندوان تردد دارند. محور کرج - چالوس حدود 160 کیلومتر طول دارد که نیمی از این مسیر در محدوده چالوس که به کندوان معروفیت دارد قرار گرفته است.

برابر اعلام پلیس راه مازندران تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 تا 24 روزچهارشنبه و 22 و 23 فروردین ماه جاری از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24 همانروز از میدان امیرکبیر کرج و آزاد راه تهران - شمال به سمت مرزن آباد بصورت یکطرفه خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 12 تا 24 روز های پنجشنبه و آدینه 24 و 25 فروردین ماه جاری از کرج و ابتدای آزادراه تهران - شمال به سمت مرزن آباد ممنوع بوده و در صورت اعلام مامورین پلیس راه درمحل، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت 16 تا 24 همانروز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران بصورت یکطرفه خواهد بود. بعلاوه به استثنای حامللان موادسوختی و یا فاسدشدنی تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور کرج - چالوس و بالعکس کماکان ممنوع است.

مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره 21824434 و 21824420 با پیش شماره 011 به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در مورد شرایط راه های استان است.

برابر آمار، سالانه بیش از 500 میلیون دستگاه خودرو در محورهای مازندران تردد دارند که 11 درصد از این ترددها در محورهای اصلی و بقیه درون شهری است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1402 بروزرسانی: 24 فروردین 1402 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2278

به "هشدار سقوط سنگ از ارتفاعات کندوان، رانندان در حاشیه جاده توقف نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سقوط سنگ از ارتفاعات کندوان، رانندان در حاشیه جاده توقف نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید