تورهای چین: پکن: برای دوستی قوی تر با نیکاراگوئه قدم برمی داریم

به گزارش مجله روگذر، وزارت خارجه چین امروز، شنبه تاکید نمود، پکن در پی قدم برداشتن در جهت دوستی و همکاری قوی تر و مستحکم تر با نیکاراگوئه است.

تورهای چین: پکن: برای دوستی قوی تر با نیکاراگوئه قدم برمی داریم

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از شینهوا، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین اظهار کرد: سفارت چین در نیکاراگوئه مراسمی رسمی برای بازگشایی سفارت برگزار کرد.

او شرح داد: تمام دیپلمات های چینی که در نیکاراگوئه کار می نمایند و مسؤولان دولت نیکاراگوئه، شخصیت های محلی برجسته در محافل مختلف، نمایندگان موسسات و جوامع داخلی چین و نمایندگان هیئت های خارجی در نیکاراگوئه در این مراسم حضور یافتند.

ژائو لیجیان اضافه نمود: بعد از سرگیری روابط دیپلماتیک بین چین و نیکاراگوئه دو طرف بر تبادل برقراری سفارت خانه های خود در اسرع وقت توافق کردند.

او اضافه نمود: در کمتر از یک ماه بعد از سرگیری روابط دیپلماتیک پرچم قرمز چین با پنج ستاره بار دیگر بعد از 31 سال در نیکاراگوئه به اهتزاز عایدی.

این سخنگو حرف های خود را این گونه تکمیل کرد: این امر بار دیگر نشان داد پایبندی به چین واحد، جریانی اولویت دار به منزله عدالت جهانی و برخوردار از حمایت مردمی است. ازسرگیری روابط دیپلماتیک بین چین و نیکاراگوئه در جهت خدمت به منافع اساسی و بلند مدت دو طرف بوده و از استقبال و حمایت دو ملت برخوردار است.

او اظهار داشت: چین آماده همکاری با نیکاراگوئه در جهت تقویت روابط و تبادلات بین المللی، تقویت همکاری کاری در تمام بخش ها و گشودن چشم اندازهای نو در روابط دو جانبه و دوستی دو کشور برای شکوفایی روابط بین دو کشور و ملت هایشان و به ثمر نشاندن این فرایند است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 2034

به "تورهای چین: پکن: برای دوستی قوی تر با نیکاراگوئه قدم برمی داریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تورهای چین: پکن: برای دوستی قوی تر با نیکاراگوئه قدم برمی داریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید