پیغام تبریک استاندار گلستان در پی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی

به گزارش مجله روگذر، استاندار گلستان در پیامی ثبت جنگل های هیرکانی را در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو به عنوان سومین اثر جهانی ثبت شده این استان به تمامی مردم شریف گلستان تبریک گفت.

پیغام تبریک استاندار گلستان در پی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی

به گزارش خبرنگاران، متن کامل پیغام هادی حق شناس استاندار گلستان به توضیح زیر است:

ثبت جهانی جنگل های هیرکانی در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی یونسکو در باکو آذربایجان به عنوان دومین اثر بزرگ طبیعی ایران و سومین اثر استان گلستان افتخاری سترگ است که آن را به تمامی مردم فرهیخته گلستان، شمال کشور و طبیعت دوستان ایران اسلامی تبریک عرض می نمایم.

بی شک ثبت جنگل هایی که بیش از 2 میلیون هکتار مساحت دارد و از آن در منابع تاریخی هخامنشی ایالت هیرکانیان یاد شده است و درعین حال به عنوان ذخیره گاه زیست کره و موزه تاریخ طبیعی جهانی یاد می گردد، در راستای حفاظت جهانی از این اثر و معرفی آن در ترویج گردشگری نقشی بی بدیل دارد.

امید است پس از ثبت جهانی گنبد قابوس، دانش و مهارت ساختن و نواختن کمانچه ترکمن و جنگل های هیرکانی شاهد ثبت جهانی دیگر آثار فاخر میراث فرهنگی استان باشیم.

در این راه از دکتر مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدیران و کارشناسان استانی این سازمان و تمامی دلسوزانی که برای ثبت این افتخار ملی همراهی لازم را داشته اند صمیمانه قدردانی می نمایم.

منبع: میراث آریا
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 384

به "پیغام تبریک استاندار گلستان در پی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام تبریک استاندار گلستان در پی ثبت جهانی جنگل های هیرکانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید