چه مدت قرنطینه خانگی مقابله با کروناویروس ضروری است؟

به گزارش مجله روگذر، خبرنگاران/خراسان رضوی قرنطینه برای کاهش سرعت انتشار کروناویروس مفید است و اگر همه افراد این قانون را رعایت نمایند، گسترش این ویروس انتها خواهد یافت. بر اساس نتایج تحقیقات جدید برای مقابله با همه گیری این ویروس نیازمند حداقل 6 هفته قرنطینه هستیم.

چه مدت قرنطینه خانگی مقابله با کروناویروس ضروری است؟

به گزارش ساینس، بر اساس نتایج گزارش های 36 کشور و 50 ایالت در ایالات متحده، برای مقابله با همه گیری این ویروس حداقل احتیاجمند 44 روز قرنطینه هستیم.

محقق این تحقیق پروفسور جرارد تلیس از دانشکده علوم بازرگانی مارشال ایالات متحده اظهار کرد: شمارش کلی موارد جدید در تمامی کشورها می تواند گمراه نماینده و یا سخت باشد. سرعت رشد و زمان دو برابری معیارهای مهمی در درک دقیق نحوه شیوع این بیماری هستند.

محققان با استفاده از میزان رشد ویروس و دو برابر شدن زمان در موارد تجمعی، برای تحقیق در خصوص الگوهای انتقال در جامعه استفاده کردند. این دو معیار قابل اعتماد و کاربردی برای هر عامل بیماری زایی است. آنان شرح دادند که نرخ روزانه بیانگر افزایش روزبه روز موارد ابتلا و زمان دو برابری، نشان دهنده مدت زمانی است که یک عامل بیماری زا احتیاج به دو برابر شدن و افزایش تعداد عفونت های ناشی از آن دارد.

این گروه با نگاهی به این دو معیار، سه عامل را به عنوان هدف برای یاری به متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه کردند:

اعتدال

وقتی نرخ رشد زیر 10 درصد باقی بماند و زمان دو برابر شدن بالاتر از هفت روز باشد.

کنترل

هنگامی که سرعت رشد زیر یک درصد و زمان دو برابر شدن بیش از 70 روز باشد.

مهار

وقتی نرخ رشد 0.1درصد باقی بماند و زمان دو برابر شدن بیش از 700 روز باشد.

نتایج اولیه این گروه نشان می دهد که کشورهای عظیم حدود سه هفته زمان لازم دارند تا شاهد اعتدال عفونت باشند، یک ماه برای رسیدن به مرحله کنترل و 45 روز، پس از اتخاذ اقدامات مداخله ای تهاجمی، برای دستیابی به مهار.

این گروه اظهار کرد: اگر روش های مداخله ای کمتر تهاجمی به کار گرفته شوند، این فرایند می تواند به طرز چشمگیری طولانی تر گردد. آنان مداخله تهاجمی را محدودیت ها، ماندن در خانه، آزمایش انبوه و قرنطینه تعریف کردند.

همچنین اندازه یک کشور در این روش مهم است و کشورهای عظیمتر به دلیل موارد مختلف، زمان بیشتری برای رسیدن به اعتدال احتیاج دارند.

نیتیش سود، یکی از دانشجویان دانشگاه آگوستا ایتالیا و محقق سلول و زیست مولکول می گوید: سنگاپور و کره جنوبی راستا آزمایش گسترده و قرنطینه را اتخاذ کردند.

اگرچه اختلافات بسیار زیادی در بین کشورها در این زمینه وجود دارد، اما شباهت های بسیاری ازجمله مداخلات تهاجمی، اعتدال، کنترل و مهار شیوع بیماری نیز مشاهده می گردد و عوامل محلی مانند طرح ها، امنیت مرزها، آداب ورسوم فرهنگی، درجه حرارت، رطوبت و موقعیت جغرافیایی تفاوت های بین کشورهای مختلف ایجاد نموده است.

نتایج حاکی از لزوم اتخاذ تدابیر تهاجمی علیه شیوع بیماری ها بدون توجه به کشور است.

محققان این تحقیق معتقدند که ایالات متحده ممکن است به خاطر قانون اساسی فدرال خود یک چالش منحصربه فرد داشته باشد.

وی گفت: فقط نیمی از ایالت ها تا به امروز چنین اقداماتی انجام داده اند و همه آنها در زمان های مختلف باید این کار را انجام دهند، چون اگر این ایالت ها در کنترل و مهار پیروز عمل نمایند، ممکن است به دلیل اجرایی نکردن یا دیر اجرا کردن این موارد توسط دیگر ایالت ها دوباره در معرض این ویروس قرار گیرند.

نتایج این تحقیق در نشریه SSRN Electronic منتشرشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 980

به "چه مدت قرنطینه خانگی مقابله با کروناویروس ضروری است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه مدت قرنطینه خانگی مقابله با کروناویروس ضروری است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید