گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، دو طلا، دو نقره و یک برنز، حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز نخست بازی های آسیایی 2018

به گزارش مجله روگذر، روز نخست بازی های آسیایی 2018 با کسب دو طلا، دو نقره و یک برنز توسط ورزشکاران ایران به انتها رسید.

گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، دو طلا، دو نقره و یک برنز، حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز نخست بازی های آسیایی 2018

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور ارزان بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، ورزشکاران ایران در روز نخست بازی های آسیایی 2018 در 9 رشته با حریفان رقابت کردند که حاصل کوشش آنها کسب دو طلا، دو نقره و یک برنز بود. حسن یزدانی و علیرضا کریمی در کشتی آزاد به مدال طلا دست یافتند، کوروش بختیار و مرجان سلحشوری در پومسه نقره گرفتند و رضا اطری در کشتی آزاد بر سکوی سوم ایستاد و صاحب مدال برنز شد.

نتایج کامل ورزشکاران ایران در روز نخست به توضیح زیر است:

تکواندو پومسه

انفرادی:

-کوروش بختیار به مصاف نماینده کامبوج رفت و با امتیاز 8.220 به پیروزی رسید و به دور بعدی راه یافت. بختیار در دیدار بعدی خود باید به مصاف نماینده تایلند برود. بختیار در دومین دیدارش در بخش انفرادی به مصاف نماینده اندونزی رفت و با پیروزی برابر او به نیمه نهایی راه یافت و برنزش را قطعی کرد تا اولین مدال کاروان ایران را به نام خود کند. وی برابر نماینده اندونزی در مجموع دو فرم با امتیاز 8.25 حریف را شکست داد و با صعود به نیمه نهایی اولین مدال کاروان ایران در این رقابت ها را به نام خود ثبت کرد. بختیار در مرحله نیمه نهایی مقابل نماینده چین تایپه با امتیاز 8.570 در مقابل امتیاز 8.480 به رجحان رسید و گام به فینال گذاشت. بختیار در فینال به مصاف حریفی از کره جنوبی رفت و با شکست مقابل او به مدال نقره بسنده کرد. وی امتیاز 8.730 را کسب کرد و حریفش نیز امتیاز 8.810 را کسب کرد.

بدین ترتیب بختیار اولین مدال آور ایران در بازی های آسیایی 2018 است.

- مرجان سلحشوری نماینده پومسه ایران در نخستین مبارزه اش به مصاف نماینده ماکائو رفت و به پیروزی رسید. این پیروزی در حالی به دست آمد که امتیاز او روی تابلوی نتایج دیده نشد، اما داور با بالا بردن پرچم قرمز سلحشوری را برنده اظهار داشت تا نماینده ایران به دور بعدی صعود کند. مرجان سلحشوری در ادامه با غلبه بر حریف ژاپنی خود، ضمن صعود به نیمه نهایی، دومین مدال کاروان ایران را مسجل کرد. او در مجموع با امتیاز 8.270 حریف ژاپنی خود را مغلوب کرد. سلحشوری در مرحله نیمه نهایی به مصاف نماینده مالزی رفت و با رجحان مقابل او راهی فینال شد. بانوی پومسه روی کشورمان در فینال مقابل نماینده اندونزی شکست خورد و به مدال نقره رسید و دومین مدال کاروان ایران را به ارمغان آورد. سلحشوری امتیاز 8.470 را کسب کرد و حریف اندونزیایی نیز امتیاز 8.690 را به دست آورد.

تیمی:

- تیم پومسه مردان ایران که در دور نخست بازی های آسیایی با قرعه استراحت روبه رو شده بود، در دور دوم مقابل فیلیپین شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. کوروش بختیار، امیررضا مهربان و علی سهرابی ترکیب این تیم را تشکیل می دادند.

- تیم ملی پومسه بانوان در نخستین گام و در یک رقابت نزدیک، نتیجه را به کره جنوبی واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت. مرجان سلحشوری، مهسا صادقی و فاطمه حسام ترکیب تیم ملی بانوان ایران در این مسابقات را تشکیل می دهند.

شمشیربازی

- در مرحله پول سابر دختران، نجمه سازنچیان در نخستین گام برابر شمشیربازی از اندونزی با نتیجه 5 بر 3 باخت، اما در دومین دیدار مقابل نماینده قزاقستان 5 بر 2 پیروز شد. وی سپس 5 بر 4 مغلوب نماینده کره جنوبی شد و 5 بر یک نیز از سد حریف تایلندی گذشت. سازنچیان با این نتایج دوم شد و به جمع 16 بازیکن برتر صعود کرد. سازنچیان در این مرحله با شکست 15 بر 11 برابر حریفی از اندونزی از صعود به جمع 8 نفر سرانجامی باز ماند.

- فائزه رفیعی، دیگر نماینده کشورمان برابر حریفی از کره جنوبی با نتیجه 5 بر یک شکست خورد. وی در مرحله پول با شمشیربازانی از کره جنوبی، اندونزی، ژاپن، نپال،کامبوج و امارات متحده عربی روبه رو خواهد شد. رفیعی در ادامه با نتیجه 5 بر 3 به حریف اندونزیایی باخت، سپس با همین نتیجه نماینده کامبوج را شکست داد و در چهارمین دیدارش 5 بر 3 مغلوب حریف ژاپنی شد. این بانوی شمشیرباز ایرانی همچنین مقابل نماینده نپال 5 بر صفر به رجحان دست یافت. رفیعی در نهایت در رده چهارم ایستاد و به جمع 16 نفر برتر راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه 15 بر 13 مغلوب نماینده چین شد و دور مسابقات کنار رفت.

- در اپه مردان و در بخش پول، محمد رضایی 5 بر 4 برابر نماینده امارات به رجحان رسید و سپس 5 بر 4 برابر نماینده مغولستان پیروز شد. او همچنین در مصاف با شمشیربازی از چین با نتیجه 5 بر 2 تن به شکست داد. او همچنین برابر حریفی از کامبوج با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید. رضایی با این نتایج به جدول اصلی مسابقات راه پیدا کرد. وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل آلیموف از ازبکستان نهاده شد و با نتیجه 15 بر 10 شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

- محمد اسماعیلی نیز در نخستین دیدار خود 5 بر 3 برابر حریفی از تایلند به رجحان رسید. محمد اسماعیلی سپس 4 بر 3 مغلوب نماینده هنگ کنگ شد، پس از آن با نتیجه 5 بر 3 برابر شمشیرباز قزاقستان نتیجه را واگذار کرد و برابر حریفی از ویتنام با نتیجه 5 بر 3 پیروز شد. اسماعیلی در آخرین دیدار خود در مرحله پول 5 بر 3 مغلوب نماینده ژاپن شد. با ثبت این نتایج، اسماعیلی به جدول اصلی مسابقات رفت. حریف اسماعیلی در این مرحله از قزاقستان بود که نماینده ایران 15 بر 6 باخت و حذف شد.

شنا

- علیرضا یاوری، شناگر جوان ایران مسابقه 200 متر آزاد را با زمان 1:54:28 دقیقه به سرانجام رساند و در مجموع در رتبه بیست ودوم جای گرفت.

قایقرانی روئینگ

- مجتبی شجاعی در روئینگ تک نفره و در گروه A با زمان 8:21.77 به عنوان سوم دست یافت و راهی جدول رپه شارژ(بازنده ها) شد. شجاعی روز چهارشنبه در مرحله رپه شارژ رقابت خواهد نمود.

- مهسا جاور در روئینگ تک نفره سنگین وزن بانوان با 9:18.21 دقیقه در گروه خود در رده سوم ایستاد و راهی گروه شانس مجدد شد.

- محسن شادی و عاقل حبیبیان در روئینگ دونفره سنگین وزن مردان در رقابت حریفانی از ازبکستان، هند، ژاپن و چین تایپه با زمان 7:20.77 در رده چهارم گروه ایستادند و راهی مرحله شانس مجدد شدند. تیم ملی روئینگ دو نفره مردان کشورمان متشکل از عاقل حبیبیان و محسن شادی که در گروه B مرحله مقدماتی این بازی ها قرار داشت با ثبت زمان 7:21.17 در رده چهارم ایستاد.

ایران که در این گروه با تیم های هند، ژاپن، ازبکستان و چین تایپه همگروه بود با کسب این رده در جدول رپه شارژ نهاده شد و باید روز سه شنبه با رقبا دیدار کند.

- مریم کرمی و پریسا احمدی در روئینگ دونفره سنگین وزن بانوان با نمایندگان کره جنوبی، مالدیو و ژاپن رقابت کردند و با زمان 8:07.72 در گروه A سوم شدند و به فینال راه یافتند. تیم ملی روئینگ بانوان با ترکیب پریسا احمدی و مریم کرمی که در گروه B مرحله مقدماتی قرار داشت، صبح امروز در مصاف با حریفان در رده سوم نهاده شد. دختران ایران با ثبت زمان 8:07.72 در رده سوم ایستادند و فینالیست شدند.

- در روئینگ سبک وزن جفت پاروی چهار نفره تیم ایران با ترکیب مهسا جاور، مریم کرمی، مریم امیدی و نازنین رحمانی در گروه A در کنار چین تایپه، تایلند و اندونزی قرار داشت و با ثبت زمان 7:23:45 دقیقه در رده نخست ایستاد و راهی فینال شد.

تیراندازی

- در مرحله مقدماتی تفنگ بادی میکس نجمه خدمتی و امیرمحمد نکونام با 828.4 امتیاز هفتم شدند و از صعود به فینال بازماندند. تیم های کره جنوبی، هند، مغولستان، چین و چین تایپه فینالیست های این ماده هستند.

تیم دو نفره تپانچه بادی 10 متر ایران با ترکیب ابراهیم برخورداری و هانیه رستمیان با حریفان رقابت کرد. این تیم در مرحله مقدماتی نهم شد و نتوانست راهی فینال گردد. تیم های چین، کره جنوبی، قزاقستان، ژاپن و ویتنام با کسب امتیازات لازم جواز حضور در فینال را کسب کردند. در بخش دو نفره پنج تیم نخست راهی فینال می شوند.

اهداف پروازی

ملی پوشان کشورمان در 3 راند تراپ به مصاف حریفان رفتند. سپیده سیرانی با 67 امتیاز در رده دهم نهاده شد. شیوا فرح پور دیگر ملی پوش کشورمان در این ماده با 65 امتیاز هجدهم شد.

در بخش مردان، حسین پرورش نیا با 69 امتیاز هفدهم شد و علی حافظی نیز با 62 امتیاز عنوان بیست و هشتمی را به خود اختصاص داد.

2 راند دیگر تراپ فردا برگزار می گردد.

کبدی

- تیم ملی کبدی بانوان کشورمان در اولین دیدار خود در بازی های آسیایی 2018 اندونزی با نتیجه 46 بر 20 کره جنوبی را شکست داد. تیم ملی کبدی بانوان کشورمان فردا در دومین دیدار خود در دور مقدماتی بازی های آسیایی از ساعت 11:30 به وقت محلی به مصاف بنگلادش خواهند رفت.

- تیم ملی کبدی مردان ایران در نخستین دیدار خود مقابل ژاپن نهاده شد و با نتیجه 55 بر 19 به رجحان دست یافت.

کشتی آزاد

- مهران نصیری در وزن 65 کیلوگرم در دور نخست به مصاف نماینده چین رفت و با نتیجه 8 بر 7 شکست خورد. باتوجه به شکست حریف چینی در مقابل اوکاسوف از قزاقستان، مهران نصیری از دور مسابقات کنار رفت.

- مصطفی حسین خانی در وزن 74 کیلوگرم در دور اول مقابل حریفی از بنگلادش در کمتر از 2 دقیقه با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد. وی در دور دوم 12 بر 2 آزادکار ترکمنستان را مغلوب کرد. حسین خانی در دور سوم و در جدال با حریف ازبکستانی با نتیجه 4 بر 2 باخت تا شانس کسب مدال طلا را از دست بدهد. باتوجه به صعود عبدالرحمن اف ازبکستانی به فینال، حسین خانی برای کسب مدال برنز مبارزه خواهد نمود. نماینده کشورمان در جدول شانس مجدد به دلیل عدم حضور کشتی گیر یمنی، پیروز شد و به دیدار رده بندی راه یافت. حسین خانی در دیدار رده بندی برابر نماینده ژاپن به میدان رفت و با نتیجه 10 بر 8 باخت و از دست یابی به مدال برنز بازماند.

- رضا اطری در وزن 57 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل نماینده نپال در زمان 2:06 دقیقه به پیروزی 10 بر صفر رسید. اطری در دور سوم 15 بر 9 از سد نماینده هند گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در مرحله نیمه نهایی مقابل نماینده مغولستان با نتیجه 8 بر باخت و ضمن ناکامی در صعود به فینال، راهی دیدار رده بندی شد. اطری در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز به مصاف حریفی از کره جنوبی رفت و در حالی که 4 بر یک عقب بود، اما در دو دقیقه سرانجامی با اجرای فنون زیبا، امتیازات پیاپی را کسب کرد و به رجحان 9 بر 4 رسید تا در رده سوم بایستد و صاحب مدال برنز گردد. اطری توانست سومین مدال کاروان ایران را به نام خود ثبت کند.

- حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست، در دوم و در مدت 45 ثانیه حریفی از اندونزی را 10 بر صفر شکست داد. قهرمان المپیک 2016 در دور بعدی به مصاف پاوان کومار از هند رفت و در مدت زمان 2:03 دقیقه به رجحان 11 بر صفر رسید و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در نیمه نهایی 12بر 2 رقیب مغولستانی برد و فینالیست شد. یزدانی در فینال مقابل میکاییل ابو نادر از لبنان در یک دقیقه و 30 ثانیه با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد و به مدال طلا دست یافت.

- علیرضا کریمی در وزن 97 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، مقابل حریفی از ژاپن با نتیجه 11 بر صفر پیروز شد و گام به نیمه نهایی گذاشت. وی در این مرحله حریف ازبک را ضربه کرد و فینالیست شد. کریمی در فینال به مصاف ماگومد موسی یف از قرقیزستان رفت و با ارائه یک نمایش برتر پیروز شد این حریف را 6 بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا رسید.

تنیس

انفرادی:

- صدف صادق وزیری تنیسور 19 ساله کشورمان در گام نخست مقابل نماینده کره جنوبی نهاده شد و در سرانجام 2 بر صفر نتیجه را واگذار کرد تا از گردونه رقابت ها حذف گردد.

- امیرحسین بادی صبح امروز قرار بود اولین دیدار خود را مقابل حریفی از قرقیزستان برگزار کند که به دلیل عدم حضور این ورزشکار، نماینده کشورمان پیروز شد و به دور بعدی راه یافت.

- شاهین خالدان تنیسور کشورمان به دلیل عدم حضور حریف قرقیزستانی در کورت، بعد از 15 دقیقه از سوی داور پیروز اعلام شد و به دور بعدی راه یافت. او فردا به مصاف حریفی از کره جنوبی با رنکینگ دنیای 257 می رود.

سپک تاکرا

تیم ملی سپک تاکرای ایران در نخستین دیدار خود در بازی های آسیایی در حالی مقابل اندونزی 3 بر صفر نتیجه را واگذار کرد که قرمزپوشان اندونزی به خوبی از شرایط میزبانی بهره بردند. در چند صحنه مربی ایران اعتراض هایی به داوری بازی داشت که به هیچ عنوان مورد توجه قرار نگرفت.

ووشو

- زهرا کیانی بانوی تالوکار ایران در فرم جین شو به مصاف حریفان رفت و با اجرای فرمی تماشایی با امتیاز 9.70 به کار خود سرانجام داد و در رتبه دوم نهاده شد. کیانی روز سه شنبه در فرم چیانگ شو با حریفان رقابت می نماید تا در نهایت مجموع امتیازات فرم های جین شو و چیانگ شو معین کننده صندلی وی گردد. هم اکنون، کیانی از شانس بالایی برای کسب مدال برخوردار است.

- فاطمه حیدری در فرم نان چوان به امتیاز 9.37 دست یافت و فردا در فرم نن دائو با حریفان رقابت می نماید.

- هانیه رجبی در فرم نان چوان به امتیاز 9.43 رسید. او فردا در فرم نن دائو با حریفان رقابت می نماید تا در نهایت مجموع امتیازات فرم های نان چوان و نن دائو، صندلی نهایی اش را معین کند.

- الهه منصوریان در وزن 52- کیلوگرم ساندای بانوان در دور نخست با دوی یومنام از هند مبارزه کرد و در سرانجامی پیکاری سخت و نزدیک به پیروزی دست یافت. منصوریان در مرحله یک چهارم نهایی با تی تو از ویتنام مبارزه خواهد نمود.

عرفان آهنگریان در وزن 60- کیلوگرام ساندای مردان در نخستین پیکار خود با سوانترون از تایلند روبرو شد و در همان راند نخست با اقتدار حریف را شکست داد و دور بعدی صعود کرد. سانداکار جوان ایران در مرحله یک هشتم نهایی با هلال محمد از یمن روبرو خواهد شد.

محسن محمدسیفی دارنده چهار مدال طلای دنیا و 2 طلای بازی های آسیایی با امیر اسماعیل اوف از قزاقستان روبه رو شد و برابر این حریف پیروز شد. سانداکار کشورمان با رجحان در این دیدار به یک چهارم نهایی رسید تا طی روزهای آینده برابر خوتسومبات از لائوس مبارزه کند.

منبع: تسنیم
انتشار: 24 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 558

به "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، دو طلا، دو نقره و یک برنز، حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز نخست بازی های آسیایی 2018" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از اندونزی، دو طلا، دو نقره و یک برنز، حاصل کوشش ورزشکاران ایران در روز نخست بازی های آسیایی 2018"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید