یادبود پادشاه تایلند، مرثیه ای برای یک رویا

به گزارش مجله روگذر، در اولین سالگرد درگذشت پادشاه پیشین تایلند، مردم این کشور با برپایی یادبودی باشکوه یاد و خاطره شاه محبوب خود را زنده نگه داشتند.

یادبود پادشاه تایلند، مرثیه ای برای یک رویا

در اولین سالگرد درگذشت پادشاه سابق تایلند، مردم این کشور با مراسمی باشکوه یاد و خاطره شاه خود را زنده نگه داشتند. این مراسم که با آداب و رسوم تایلندی ها برگزار می گردد، 5 روز به طول می انجامد. بومیپول آدولیاده (Bhumibol Adulyadej) پادشاه فقید تایلند بود که بیش از 70 سال این عنوان را به خود اختصاص داده بود. وی سال گذشته در 13 اکتبر 2016 در سن 88 سالگی از جهان رفت.

از آنجایی که او از محبوبیت بسیاری در بین مردم کشور برخوردار بود، یادبودی شکوهمند طی 5 روز برای شاه فقید برپا می گردد. هزاران هوادار او با لباس های مشکی رنگ و گل های زردرنگ در کنار کاخ سلطنتی برای ادای احترام حاضر می شوند.

گل های زرد در فرهنگ تایلند نماد روز دوشنبه و همچنین روز تولد شاه پیشین تایلندی ها است. شاهی که نزد مردم به عنوان پدر تایلندی ها شهرت داشت.

چنین مراسمی به طبع نیازمند تدارکات فراوانی است. به همین منظور هزاران نفر برای کارهای گوناگون از جمله نواختن ساز، تدارک دیدن ملزومات و همچنین فراهم کردن امنیت به صورت داوطلب آماده شده اند. حدودا حضور 250 هزار نفر در این مراسم تخمین زده شده است.

در این بزرگداشت، مراسم متعددی از جمله رژه و ادای احترام به کسی که بیش از 7 دهه در توسعه کشور نقش داشت، ترتیب داده شده است.

از طرفی به دلیل استقبال و ازدحام بیش از حد علاقه مندان، امکان دسترسی به تندیس یادبود شاه تایلند برای همگان فراهم نیست. از این تندیس یادبود 9 عدد در سطح شهر بانکوک ساخته شده است که به عنوان نمادی برای نیایش و سپاس از پادشاه پیشین به شمار می رود.

با وجود چنین مراسمی لازم به اشاره است که بسیاری از مردم تایلند یک سال گذشته را به عزاداری برای پادشاه محبوب خود پرداختند. بسیاری از شهروندان و ساکنین منطقه به عناوین گوناگون این ادای احترام را در سال گذشته به جای آوردند.

به هر ترتیب این مراسم باشکوه با درنظر دریافت قوانین و مقررات مخصوص به خود به بهترین شکل برگزار می گردد تا بلکه قدردانی باشد از پادشاه پیشین تایلند از طرف مردم این کشور.

با تور تایلند سفر کنید
منبع: کجارو / dw.com
انتشار: 15 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: rugozar.ir شناسه مطلب: 258

به "یادبود پادشاه تایلند، مرثیه ای برای یک رویا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یادبود پادشاه تایلند، مرثیه ای برای یک رویا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید